Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Do 25 wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu – poinformowało w sobotę wieczorem Ministerstwo Zdrowia. 

Resort zdrowia poinformował o 40 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród nich jest pięć na Podkarpaciu. W sobotę ministerstwo informowało już o nowym przypadku Covid-19 w naszym regionie – kobiecie w „sile wieku” z powiatu leżajskiego, która przebywa w kwarantannie domowej. Teraz doszło pięć kolejnych osób. 

Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, poinformowała nas, że wśród nowych osób zakażonych koronawirusem 4 są z powiatu mieleckiego (1 kobieta i 3 mężczyzn). Wszyscy są stanie dobrym, przebywają w ścisłej kwarantannie. 5 osobą jest mężczyzna z powiatu niżańskiego, przebywa w szpitalu.

– Wśród tych pięciu nowych osób zakażonych koronawirusem kobieta i mężczyzna są w sile wieku, pozostali starsi mężczyźni – mówi nam Małgorzata Waksmundzka-Szarek. 

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 6477 osób, 6020 poddano kwarantannie. W szpitalach w naszym regionie przebywa 68 osób, u których podejrzewa się zakażenie koronawirusem. Podkarpacki sanepid przeprowadził już 985 testów na obecność Covid-19. 

W piątek w szpitalu w Łańcucie zmarła 27-letnia kobieta, zarażona koronawirusem. Śmierć 27-latki nie jest jednak wliczana do statystyk osób zmarłych z powodu Covid-19, bo przyczyną śmierci 27-latki była sepsa. W Polsce odnotowano już 492 przypadki koronawirusa, zmarło 5 osób, m.in. 67-letni mieszkaniec Leżajska.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama