Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Do 136 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu – poinformowała w sobotę po południu Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.

Ministerstwo Zdrowia z kolei podało, że w całym kraju odnotowano 124 nowe przypadki zachorowań na COVID-19, najwięcej w Małopolsce – 32. Zmarło też kolejnych sześć osób: 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Bytomiu, 85-letnia kobieta ze szpitala w Bielsku-Białej, 74-letni mężczyzna ze szpitala w Ostródzie i 81-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu.

– Wszyscy mieli choroby współistniejące – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Wśród 124 nowych zakażeń koronawirusem, 7 potwierdzono na Podkarpaciu: 

– starsza kobieta powiatu stalowowolskiego (hospitalizowana)

– starszy mężczyzna z powiatu jasielskiego (hospitalizowany)

– mężczyzna w sile wieku z powiatu dębickiego (w izolacji)

– mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizowany)

– starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego (w izolacji)

– starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego (hospitalizowany)

– kobieta w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (w izolacji)

Na Podkarpaciu do tej pory na COVID-19 zachorowało już 136 osób, z czego pięć osób zmarło, a 9 wyzdrowiało. Kolejne osoby, która wyzdrowiały, to kobieta w sile wieku z powiatu niżańskiego, która przebywała w izolacji domowej oraz kobieta w sile wieku z powiatu przemyskiego, która przebywała w szpitalu w Łańcucie.

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 1946 osób, a 12 877 poddano kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 130 osób, u których podejrzewa się koronawirusa. Podkarpacki sanepid dotychczas przeprowadził 3201 testów na obecność COVID-19. W sobotę koronawirusa w naszym regionie potwierdzono też u 4 osób

Najwięcej zakażeń na Podkarpaciu w tej chwili odnotowano w powiecie tarnobrzeskim – 22,  po 19 w powiatach: rzeszowskim i leżajskim, 15 w powiecie mieleckim i 12 w powiecie stalowowolskim. Zakażeń dotychczas nie stwierdzono w powiatach: brzozowskim, łańcuckim i kolbuszowskim. 

W całym kraju koronawirusem zaraziło się już 3627 osób, według danych Ministerstwa Zdrowia zmarło 79.

Źródło: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: