Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Wśród zakażonych jest m.in. dziecko z powiatu tarnobrzeskiego – poinformowała w poniedziałek wieczorem Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.

Ministerstwo Zdrowia w najnowszym komunikacie poinformowało, że liczba osób zarażonych koronawirusem zwiększyła się o 212 – do 4413 osób w całym kraju.

Cztery przypadki zachorowania na COVID-19 odnotowano na Podkarpaciu: u młodej kobiety z powiatu krośnieńskiego (izolacja), dziecka z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja), starszego mężczyzny z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja) i starszej kobiety ze Śląska, która jest hospitalizowana w naszym województwie.

Na Podkarpaciu koronawirusa potwierdzono już u 156 osób, 9 osób wyzdrowiało, 7 zmarło. W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 75-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego, który zmarł w szpitalu w Łańcucie, a także o trzech innych zakażeniach. 

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek wieczorem jednocześnie podało kolejne śmiertelne ofiary COVID-19. W polskich szpitalach zmarło 9 osób, żaden z nich nie dotyczy Podkarpacia. Według ministerialnych statystyk koronawirus doprowadził w Polsce już do śmierci 107 osób. 

Na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 1616 osób, a 12 612 poddano kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 145 osób, u których podejrzewa się koronawirusa. W laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano dotychczas 3449 testów na obecność COVID-19. 

Zdjęcie: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: