Zdjęcie: Pixabay

8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowało Ministerstwo Zdrowia. Jeden z nich jest na Podkarpaciu. 

Potwierdzone przypadki dotyczą czterech osób z województwa warmińsko-mazurskiego, dwóch ze Śląska i po jednej osobie z Podkarpacia i Świętokrzyskiego. 

Jak poinformowała w środę Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Województwa w Rzeszowie, nową, 12 osobą zakażoną w naszym regionie, jest  młody mężczyzna z powiatu stalowowolskiego, który przebywa w szpitalu w Mielcu. 

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 3745 osób, 2013 poddano kwarantannie, w podkarpackich szpitalach aktualnie przebywa. 49 osób. Podkarpacki sanepid dotychczas przeprowadził 669 testów na obecność koronawirusa. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podstawowe informacje dla osób, które wracają z zagranicy i są bezwzględnie zobowiązane do kwarantanny domowej, można otrzymać, dzwoniąc na numer: 17 867 13 19. Informacja ta dotyczy jedynie miejsca odbywania kwarantanny.

W Polsce do tej pory odnotowano 246 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego pięć zmarło, wśród nich jest m.in. 67-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama