Zdjęcie: Pixabay

W szpitalu w Przemyślu zmarła 86-letnia kobieta, zarażona koronawirusem – poinformowało w niedzielę po południu Ministerstwo Zdrowia.

Resort zdrowia poinformował o 268 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Są też, niestety, kolejne ofiary śmiertelne COVID-19. Zmarło 10 osób, m.in. 86-letnia kobieta, która była hospitalizowana w Wojewódzkim Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu. Kobieta do przemyskiej lecznicy na oddział zakaźny trafiła w sobotę. 

Jak poinformował szpital, przyczyną zgonu mieszkanki Przemyśla było zakażenie COVID-19 z ostrą niewydolnością oddechową. Kobieta cierpiała również na nadciśnienie tętnicze. Wśród 268 nowych zakażeń koronawirusem pięć potwierdzono na Podkarpaciu: 

– starsza kobieta powiatu przemyskiego (hospitalizowana)

– kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizowana)

– mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizowany)

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego ( w izolacji)

– starsza kobieta z powiatu łańcuckiego (w izolacji)

Na Podkarpaciu na COVID-19 zachorowało już 149 osób, z czego 9 dotychczas wyzdrowiało Pod nadzorem pozostaje 1661 osób, a 11 902 poddano kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 138 osób, u których podejrzewa się koronawirusa. W laboratorium podkarpackiego sanepidu wykonano do tej pory 3310 testów.

W całym kraju koronawirusa potwierdzono u 4102 osób, z czego – jak podaje Ministerstwo Zdrowia – zmarły 94. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama