Z pięcioma medalami wrócili do Rzeszowa młodzi karatecy z Akademii Karate Tradycyjnego z Pucharu Polski Dzieci, jaki kilka dni temu odbył się w Warszawie.
Zawody XIV Pucharu Polski, zorganizowane przez Polski Związek Karate Tradycyjnego i Uczniowski Klub Karate Tradycyjnego Praga Południe, odbyły się w ubiegłą sobotę (31 maja). Rywalizowało w nich ponad 850 najmłodszych karateków z klubów karate tradycyjnego z całej. Zawody odbyły się w hali widowiskowo-sportowej Arena Ursynów.
Akademię Karate Tradycyjnego w Rzeszowie reprezentowało 45 zawodników trenujących w Rzeszowie oraz w filiach AKT – Głogowie Młp. i Krasnem. Startowali zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i drużynowych. Zgotowali ogromną niespodziankę zdobywając 5 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe.
– Jestem z Was bardzo dumna! Dziękuję za serduszko do walki i determinacje – napisała Marta Niewczas, właścicielka ATK i wielokrotna mistrzyni świata w karate tradycyjnym.
WYNIKI
1 miejsce – kata indywidualne dziewczynki 2003-2004 – Urszula Mnich
3 miejsce – kata indywidualne chłopcy 2003-2004 – Emanuel Samocki
Bądź na bieżąco.
3 miejsce – kata indywidualne dziewczynki 2007 i młodsi – Milena Szablewska
2 miejsce – kata drużynowe chłopców 2001-2004 – Patryk Bloński, Jan Szyszko, Mateusz Rejowski
2 miejsce – enbu chłopiec- chłopiec 2001-2004 – Patryk Bloński, Jan Szyszko
4 miejsce – kata drużynowe chłopców 2001-2004 – Emanuel Samocki, Michał Cieślak, Michał Grzywacz
4 miejsce – enbu chlopiec chłopiec 2001-2004 – Mateusz Rejowski, Emanuel Samocki
4 miejsce – enbu dzieci 2005 i młodsi – Milena Szablewska, Bartosz Wilk
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Groźna kolizja. 18-latek wpadł w poślizg i uderzył w rejsowy autobus [ZDJĘCIA] kolizja autobus osobówka](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/OSP-KSRG-Fredropol-zderzenie-busa-z-osobowka-02-218x150.jpg)
![Dramatyczna walka z ogniem. Płonął budynek gospodarczy tuż obok domów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/Pozar-budynku-gospodarczego-Narol-00-218x150.png)
![Groźne zderzenie na zaśnieżonej trasie. Jedna osoba trafiła do szpitala [ZDJĘCIA] zderzenie w zimowej aurze](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/zderzenie-bieszczady-06-218x150.jpg)
![Zima nie odpuszcza. Dostawczak z przyczepą zwisł nad rowem i zablokował drogę [ZDJĘCIA] dostawczak zablokowana droga](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/dostawczy-zablokowana-droga-05-218x150.jpg)








![Rzeszów podsumowuje rok rekordowych inwestycji. Ponad 800 mln zł na cztery kluczowe zadania [ZDJĘCIA] oczyszczalnia ścieków w Rzeszowie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/MPWiK-Rzeszow-218x150.jpg)

![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)


![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)

























