Zdjęcie: Materiały organizatorów

Rusza V edycja rzeszowskiego projektu  „Młodzież {dla} Miasta”. Na zgłoszenia na mentorów i uczestników projektu organizatorzy czekają do 15 września.

 „Młodzież {dla} Miasta” jest cyklicznym projektem realizowanym przez Estradę Rzeszowską od 2013 roku. Działający przy niej Rzeszowski Inkubator Kultury angażuje uczniów szkół średnich z Rzeszowa i okolic.

Uczestnicy projektu zaczynają pracę od szkoleń, na które składają się m.in. warsztaty kompetencyjne prowadzone przez profesjonalnych animatorów kultury, by następnie pod okiem bardziej doświadczonych opiekunów zrealizować mikro-projekty według własnego pomysłu.

Projekt „Młodzież {dla} Miasta” w założeniu ma wspierać wszelkie inicjatywy kulturalne na terenie miasta i na rzecz mieszkańców Rzeszowa.

– Celem projektu jest aktywizacja i rozwój podkarpackiej młodzieży, poprzez wyposażenie jej w odpowiednie narzędzia do samodzielnej realizacji ich pomysłów i inicjatyw w obszarze kultury – wyjaśnia Agnieszka Ramotowska, koordynator Młodzieży (dla) Miasta.

Uczestnicy „Młodzież {dla} Miasta” poznają różne techniki i możliwości z zarządzania projektem, kreatywnego myślenia, a także planowania i rozliczania założeń finansowych. Ponadto, uczestnicy projektu będą mieli szansę poznać specyfikę praktycznego funkcjonowania instytucji kultury. Wezmą udział w seminariach, które zostaną dla nich specjalnie zorganizowane.

Do projektu zaproszonych zostanie kilkanaście grup projektowych, reprezentujących różne szkoły średnie z Rzeszowa. Ich poczynania będą oceniane i koordynowane przez mentorów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Mentorzy będą pełnić również funkcję pośrednika pomiędzy daną szkołą a organizatorem projektu – Estradą Rzeszowską – wyjaśnia Agnieszka Ramotowska.

Wszyscy uczniowie, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie „Młodzież {dla} Miasta” oraz studenci, którzy chcieliby zostać mentorami, powinni do 15 września wysłać formularze zgłoszeniowe i wysłać je na adres: kontakt@inkubatorkultury.eu

Harmonogram i formularze dostępne są TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Zakwalifikowane osoby na przełomie października i listopada zostaną zaproszone na warsztaty, na których dowiedzą się, jak szeroki zakres mogą mieć planowane przez nich działania.

Od listopada do lutego zostały zaplanowane wizyty w instytucjach kultury, które będą się koncentrować na poznaniu funkcjonowania tych instytucji. W tym czasie będą realizowane również projekty uczniów. W lutym natomiast nastąpi podsumowanie, uroczysta gala i wręczenie nagród za realizację projektów.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama