Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie
Reklama

Tym razem Strabagowi nie udało się wygrać przetargu na modernizację rzeszowskiego deptaka, bo zaoferowali za wysoką cenę. Remontem ul. Kościuszki zajmie się konsorcjum firm „Lider” i „Partner”.

Chociaż Strabag zajmował się rewitalizacją ul. 3 Maja, to jednak na remont ul. Kościuszki nie ma co liczyć, bo ich oferta była za droga – 2,7 mln zł. Przetarg wygrało konsorcjum „Lider” – Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie i „Partner” – Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo Handlowe „Witmar” z Wiśniowej. To właśnie oni zajmą się modernizacją ulicy Kościuszki za 2,4 mln zł.

Przypomnijmy, że miasto na rewitalizację deptaka planowało wydać nieco ponad 2,1 mln zł.
Obecnie na deptaku trwają prace archeologiczne, które prowadzi Rzeszowski Ośrodek Archeologiczny za 100 tys. zł. Dotychczas znaleziono m.in. monety, krzyżyki noszone przez ówczesnych mieszkańców, a także odkryto dalszą część drewnianej podbudowy deptaka.

Prace archeologiczne mają się zakończyć w kwietniu. Po Święcie Paniagi (3 maja) na ul. Kościuszki wejdzie konsorcjum „Lider” i „Partner” i rozpocznie swoje prace budowlane, które mają zakończyć się jeszcze w tym roku – we wrześniu. 

Ratusz planuje w 2019 roku rozpocząć modernizację ostatniego deptaka w Śródmieściu – ulicy Grunwaldzkiej. Prace miałyby się zakończyć najpóźniej w 2020 r.

Charakter ulicy Kościuszki będzie podobny do ulicy 3 Maja, czyli również kostka brukowa zostanie zastąpiona płytą granitową. Na drzewa raczej nie ma co liczyć ze względu na to, że ulica jest węższa, ale na pewno – jak obiecują urzędnicy – pojawi się mała architektura, czyli ławki i nowe kosze na śmieci.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama