Most Mazowieckiego oficjalnie otwarty. Zobaczcie zdjęcia

Reklama

– To najpiękniejszy most w Polsce – mówiła Iwona Wendel, wiceminister infrastruktury i rozwoju podczas uroczystości otwarcia nowego mostu im. Tadeusza Mazowieckiego w Rzeszowie.

 

Most łączący ul. Rzecha i Lubelską został oficjalnie otwarty w środę przed południem. Jako pierwsi przejechali nim rolkarze, rowerzyści i kierowcy zabytkowych samochodów. Budowa mostu kosztowała 184 mln zł, z czego Rzeszów na inwestycję przeznaczył tylko 18 mln zł. Reszta to dofinansowanie z unijnych pieniędzy.

– To dzięki pani minister powstał ten most. Od początku była nam przychylna – mówił podczas uroczystości Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Iwona Wendel, wiceminister infrastruktury i rozwoju, w trakcie uroczystości chwaliła tempo prac.

– Most powstał w nieprawdopodobnym tempie. To najpiękniejszy most w Polsce – powiedziała Wendel. Podkreśliła, że jest to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych konstrukcji mostowych i stanowi imponujący przykład wykorzystania funduszy unijnych.

Nowy most podwieszony na plonie ma 108,5 metra wysokości. To najwyższy most na Podkarpaciu i i drugi w Polsce. Sama przeprawa ma ponad 480 m długości i 23 m szerokości. Most jest częścią nowego drogi, która ma 1,8 km długości. Przeprawa ma cztery pasy ruchu – po dwa w obu kierunkach.

Szerszą relację z otwarcia mostu i zdjęcia podświetlonego obiektu oraz video i zdjęcia lotu drona nad mostem możecie przeczytać TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama