W środę pierwsze spotkanie konsultacyjne w sprawie trzeciej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2016 r.

Przypomniał o tym na poniedziałkowej sesji rady miasta radny Wiesław Buż (Rozwój Rzeszowa), z doraźnej komisji ds. RBO. Jeszcze dziś (we wtorek) komisja ma się zebrać, żeby dopracować szczegółowy regulamin przeprowadzenia konsultacji w sprawie RBO.

– Zaprosiliśmy na pierwsze spotkanie konsultacyjne przewodniczących rad osiedli i zainteresowane podmioty bądź osoby, które chcą w tej dyskusji, w tych konsultacjach uczestniczyć – powiedział Buż.

Jednocześnie poprosił pozostałych członków komisji, aby i oni w komplecie pojawili się na spotkaniu.

Konkretne prace komisji ds. RBO zaczną się jednak z pewnym poślizgiem. Po dograniu regulaminu przeprowadzenia konsultacji, komisja chciała przedstawić już pierwsze propozycje i projekty uchwał na najbliższej sesji rady – czyli 10 marca.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W poniedziałek plany się jednak zmieniły. Andrzej Dec (PO), przewodniczący rady miasta, poinformował, że zapadła decyzja, aby w marcu nie przeprowadzać dwóch sesji – 10 i 23 marca, bo tak początkowo planowano, a tylko jedną, w tym drugim terminie.

Budżet obywatelski na 2016 r. prawdopodobnie się nie zmieni, jeśli chodzi o przeznaczone na niego pieniądze – choć niektórzy radni tego by chcieli. Ponownie będzie to 6,5 mln zł. Radni chcieliby jednak wprowadzić kilka modyfikacji, np. ograniczyć kwotę, jaka miałaby przypaść na jedno osiedle.

Zgłaszanie propozycji do RBO 2016 miałoby rozpocząć się w kwietniu i potrwać do końca miesiąca. W maju nastąpiłaby ich weryfikacja. Czerwiec przewidziano na głosowanie mieszkańców na poszczególne zgłoszone projekty. Ogłoszenie listy zadań do realizacji na przyszły rok miałoby nastąpić końcem lipca.

Środowe spotkanie zaplanowano w ratuszu na godz. 17:00 w sali nr 15.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama