Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Między 5 a 23 lipca możliwie jest zgłaszanie projektów do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. W tym roku miasto przeznaczy na obywatelskie projekty 8,2 mln zł. 

O tym, że miejscy radni jednogłośnie uchwalili RBO na rok 2022, pisaliśmy TUTAJ. Tym razem na obywatelskie projekty miasto przeznaczy 8,2 mln zł, co stanowi 0,5 proc. wydatków miejskiego budżetu za ostatni rok.

Na rok 2020 budżet RBO wynosił 10 mln zł. W roku 2021 z powodu pandemii koronawirusa stopniał do 8 mln zł. O zwycięskich projektach sprzed roku informowaliśmy TUTAJ. Część z nich jest realizowana. 

Zgłaszanie projektów 

W tym roku zgłaszanie projektów do RBO jest możliwe między 5 a 23 lipca. Zgłoszenia mogą dokonać co najmniej 15-osobowe grupy mieszkańców Rzeszowa na stronie internetowej rbo.erzeszow.pl. 

Weryfikacja zgłoszeń potrwa od 26 lipca do 20 sierpnia. Lista projektów dopuszczonych do głosowania ma zostać sporządzona 23 sierpnia (składanie skarg będzie możliwe do 30 sierpnia). 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Głosowanie na najlepsze projekty zaplanowano z kolei od 10 września do 8 października. Wyniki głosowania zostaną opublikowane 14 i 15 października.

Trzy kategorie

Tegoroczny RBO podzielono na trzy kategorie. Pierwsza to budowy, modernizacje lub remonty infrastruktury miejskiej (w jej puli znajdzie się 4,1 mln zł), druga to budowy, modernizacje lub remonty infrastruktury osiedlowej (3,28 mln zł), a trzecia – działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym (820 tys. zł).

Maksymalna wartość jednego projektu wynosi: w pierwszej kategorii milion zł, w drugiej 200 tys. zł, w trzeciej – 50 tys. zł.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama