Budżet Rzeszów
Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Miejscy radni jednogłośnie uchwalili Rzeszowski Budżet Obywatelski na rok 2022. Miasto przeznaczy na obywatelskie projekty 8,2 mln zł. 

Tegoroczny RBO zostanie podzielony na trzy kategorie. Najwięcej, bo 4,1 mln zł, otrzymają projekty z kategorii pierwszej – są to: budowy, modernizacje lub remonty infrastruktury miejskiej. 3,28 mln zł przypisano projektom z kategorii drugiej, a więc budowom, modernizacjom lub remontom infrastruktury osiedlowej.

820 tys. zł znajdzie się w puli kategorii trzeciej, z której miasto sfinansuje działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym.

Zgłaszanie projektów 

W tym roku zgłaszanie projektów do RBO będzie możliwe między 5 a 23 lipca. Weryfikacja zgłoszeń potrwa od 26 lipca do 20 sierpnia. Lista projektów dopuszczonych do głosowania ma zostać sporządzona 23 sierpnia (składanie skarg będzie możliwe do 30 sierpnia). 

Głosowanie na najlepsze projekty zaplanowano z kolei od 10 września do 8 października. Wyniki głosowania zostaną opublikowane 14 i 15 października.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Znowu mniej pieniędzy

Budżet RBO na 2022 rok nie jest imponujący – wynosi 8,2 mln zł, co stanowi 0,5 proc. wydatków budżetu miasta za rok 2020.

To kwota zbliżona do tej z roku poprzedniego, kiedy z powodu pandemii koronawirusa budżet RBO zmalał do 8 mln zł. Na 2020 rok wynosił 10 mln zł. 

O zwycięskich projektach sprzed roku pisaliśmy – TUTAJ. Część z nich jest realizowana. O opóźnieniach przy budowie m.in. pumptracków informowaliśmy – TUTAJ

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama