Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Niespełna rok będzie trwała przebudowa ulicy Matysowskiej w Rzeszowie. Inwestycję zrealizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. 

Miasto wybrało wykonawcę rozbudowy ul. Matysowskiej na osiedlu Matysówka. Inwestycję za prawie 10,7 mln zł wykona MPDiM z Rzeszowa. W postępowaniu pokonali Strabag – 10,9 mln zł i MatBud – 11,8 mln zł. Miasto na remont ul. Matysowskiej zaplanowało wydać 11,7 mln zł. 

Inwestycja zakłada rozbudowę drogi na ponad 2-kilometrowym odcinku – od ul. Wichrowej do ul. Pienińskiej. Droga ma zostać poszerzona do 6 m. Ponadto, powstanie 2-metrowy chodnik, 6 zatok autobusowych oraz kanalizacja deszczowa. Zostanie przebudowane także oświetlenie drogowe. Remont ma się rozpocząć w lipcu br. i zakończyć w sierpniu 2021 r. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przebudowa drogi to ważna inwestycja dla mieszkańców. Przy ul. Matysowskiej są zatoki autobusowe, szkoła, przedszkole oraz żłobek. Droga jest wąska, nie ma kanalizacji, co w ub. r. skutkowało błotną mazią, która po ulewnych deszczach zalewała ulice.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama