Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

799 tys. zł  miasto Rzeszów zapłaci za tegoroczne świąteczne oświetlenie. Urzędnicy twierdzą, że cena jest adekwatna do pracy, którą firma musi wykonać.

– Przetarg został rozstrzygnięty. Firma, która zajmie się rozwieszeniem  świątecznego oświetlenia, to Multidekor. Zadanie to wykona za 799 tys. zł – mówi Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

W przetargu na świąteczne oświetlenie rzeszowskich ulic startowały dwie firmy. Oprócz Multidekoru z Piastów, o kontrakt ubiegała się także firma Odeon z Gliwic. Jej oferta wyniosła 847 tys. zł. Urzędnicy zdecydowali się wybrać Multidekor. To ta sama firma, która w tamtym roku montowała światełka. Wtedy miasto zapłaciło ok. 600 tys. zł.

– W tamtym roku nie oświetlaliśmy dwóch ulic: Hetmańskiej i Mickiewicza, dlatego cena wydaje się być adekwatna do pracy, jaką muszą wykonać – wyjaśniał dyrektor MZD jeszcze przed rozstrzygnięciem przetargu.

Cenne, świąteczne oświetlenie rzeszowskich ulic rozbłyśnie już 1 grudnia i cieszyć wzrok mieszkańców będzie  do końca stycznia 2017 roku. W jego skład będzie wchodzić  oświetlenie typu led o barwach ciepłej i zimnej białej, a także fioletowej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Oświetlenie pojawi się w centrum miasta m.in. na Rynku, ul. 3 Maja, Jagiellońskiej, Kościuszki, Grunwaldzkiej, Lisa Kuli, a także na placach Farnym i Śreniawitów oraz Moście Zamkowym. Ozdób nie zabraknie również na rondach – Jana Pawła II, Pobitno czy Kopisto.

Kształt dekoracji będzie nawiązywał do świąt Bożego Narodzenia oraz oczywiście zimy. Na ulicach pojawią się zatem ozdoby w kształcie warkoczy świetlnych, bombek, aniołów, a także takie, które swym wyglądem zbliżone są do żyrandoli oraz imitują kształty na wzór barokowych.

Na Rynku stanie zaś 15-metrowa choinka. Zostanie ona przyozdobiona warkoczami świetlnymi, barokowymi konstrukcjami aluminiowymi oraz bombkami nietłukącymi. Całość będzie się mienić srebno-złotym blaskiem.

(jg)

redakcja@rzeszow-n

Reklama