Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Kolejny rekord na lotnisku w Jasionce. W styczniu 2023 roku port odprawił 57,5 tys. pasażerów.

To o 10 procent lepszy wynik od najlepszego do tej pory stycznia 2019 roku.

– W poprzednim roku pobiliśmy sześć miesięcznych rekordów, większość w drugiej połowie sezonu, więc najlepszy styczeń jest kontynuacją tej dobrej serii – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego w Jasionce.

W styczniu lotnisko zanotowało ponad 900 operacji lotniczych, a najwięcej pasażerów skorzystało z linii Ryanair (prawie 27 tys.) oraz PLL LOT (15 tys.) i Wizz Air (ponad 6 tys.), zaś 5,5 tys. osób wybrało zimowe urlopy w Egipcie.

Pasażerowie Jasionki w styczniu najchętniej latali do Londynu (prawie 17 tys. pasażerów), Warszawy (15 tys.) i Dublina (4,5 tys.). – Liczymy, że znakomita passa zostanie podtrzymana w kolejnych miesiącach – mówi Hamryszczak. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Lotnisko finalizuje szczegóły letniej siatki, są już czartery do Turcji, Grecji, Bułgarii, Tunezji i Albanii oraz sezonowe loty do Zadaru czy Gdańska. 27 marca wznowione zostaną połączenia LOT-u do Nowego Jorku-Newark, a 23 kwietnia – Lufthansy do Monachium.   

Lista kierunków nie jest zamknięta. – Mogą się jeszcze pojawić niespodzianki – twierdzą władze podrzeszowskiego lotniska.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama