Pożyczki bez zaświadczeń na dowód osobisty nie są już tak dostępne jak były jeszcze kilka lat temu, ale nadal można znaleźć co najmniej kilka firm gotowych na ich udzielenie. Nie wszystko jednak jest takie proste i pozbawione kruczków. Przez ostatnie lata sektor pozabankowy mocno się zmienił, a najważniejszą, pozytywną zmianą jest brak możliwości otrzymania pożyczki nie posiadając dochodów.

Czym dokładnie jest pożyczka na dowód bez zaświadczeń?

Zaświadczenia, o które tyle zamieszania to nic innego jak dowód zarobków i zatrudnienia. W banku nie ma możliwości aby otrzymać jakikolwiek kredyt bez dokumentów potwierdzających posiadanie pracy i dochodu. Nie trudno się domyślić, że osoby zatrudnione na umowy cywilnoprawne oraz osoby bezrobotne nie są w stanie sprostać wymaganiom bankowym. Z tego też powodu sektor pozabankowy oferuje klientom pożyczki bez zaświadczeń za okazaniem dowodu osobistego. Jednakże nawet i one mają swoje wymagania i nie są udzielane komu popadnie, jak to miało miejsce w przeszłości.

Jakie dochody akceptują firmy pożyczkowe?

Instytucje pożyczkowe oferują swoje usługi osobom, które mają nawet niski dochód. Najlepiej jeżeli wpływy są regularne oraz w stałej kwocie, chociażby 500 zł. O ile nie wszyscy pożyczkodawcy wymagają zaświadczeń, o tyle każdy ma swój sposób na weryfikowanie przychodów klientów i tego nie da się obejść.

Część pożyczkodawców zadowoli się skanami umów i dokumentów jakie poświadczają otrzymywane wynagrodzenie. Bardzo wartościowym źródłem wiedzy do oceny wypłacalności danego klienta jest wyciąg z konta. Z historii operacji można sprawdzić czy klient regularnie otrzymuje pieniądze, ile ma comiesięcznych zobowiązań i czy reguluje je każdego miesiąca.

Na rynku nie brakuje pożyczkodawców, którzy akceptują dochody wynikające z posiadanych świadczeń socjalnych, stypendiów czy alimentów. Poświadczeniem takich dochodów mogą być skany kwitów lub wyciąg z konta.

Co z pożyczką na dowód dla bezrobotnego?

A co jeśli klient pracuje bez umowy, ale otrzymuje wynagrodzenie regularnie? Analizy BIK sprzed kilku lat pokazały, że osoby oficjalnie bezrobotne całkiem dobrze radzą sobie w spłatach swoich zobowiązań. Naturalnie wynika to z faktu, że osoby te pracują bez konkretnych umów. Za taki stan odpowiada przede wszystkim trudna sytuacja przedsiębiorców, których często nie stać na pracownika. Pracownicy zaś z uwagi na to, że w przypadku zatrudnienia na umowę, znaczącą część swojego wynagrodzenia muszą oddać do państwowego budżetu, chętnie przyjmują oferowane wynagrodzenie bez umowy i opodatkowania, bo dzięki temu mogą więcej zarobić.

Jeżeli zarobione bez umowy pieniądze są wpłacane przez klienta na konto bankowe, wówczas niektóre firmy mogą uznać taki dochód. Natomiast w przypadku braku wpłat na konto można spróbować dołączyć do wniosku skany regularnie opłacanych rachunków. Czasami do otrzymania pożyczki na dowód wystarczy też zwykłe pisemne oświadczenie jako deklaracja zarobków.

Źródło: http://chwilowkidlasprytnych.com/pozyczka-na-dowod-przez-internet-bez-zaswiadczen/

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama