Zdjęcie: Michal Jarmoluk z Pixabay
Reklama

WSIiZ zachęca do uczestnictwa w nowym cyklu seminariów – Seminarium Naukoznawcze. W najbliższych spotkaniach dowiemy się co nieco nt. mediów, zastosowań matematyki, czy odpowiedzialności uczonych.

Comiesięczne wykłady

Seminarium Naukoznawcze to nowy cykl seminariów, organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Spotkania odbywają się raz w miesiącu i prowadzone są przez naukowców z różnych uczelni. Seminaria są otwarte dla wszystkich. Ich tematyka poświęcona jest wybranym problemom z zakresu naukoznawstwa i metodologii poszczególnych nauk.

Najbliższe Seminaria Naukoznawcze

  • 11 grudnia 2024 roku – „Z historii zastosowań matematyki w ośrodkach matematycznych Krakowa, Lwowa, Poznania, Warszawy i Wilna w okresie międzywojennym” – dr hab. Stanisław Domoradzki, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego, znawca historii matematyki i dydaktyki matematyki, autor prawie 140 artykułów z tego zakresu.
  • 15 stycznia 2025 roku – „Nauki o komunikacji społecznej i mediach jako intersfera naukowego uniwersum” – dr hab. Andrzej Adamski, prof. Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, medioznawca i publicysta, autor licznych publikacji naukowych z zakresu nauk o mediach i komunikacji społecznej, przedstawi.
  • 12 lutego 2025 roku – „Odpowiedzialność uczonych” – dr hab. Krzysztof Bochenek, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego, Dyrektor Instytutu Filozofii UR,  specjalizujący się w średniowiecznej filozofii polskiej.

Gdzie i kiedy?

Seminaria Naukoznawcze odbywać się będą zawsze o godz. 12.00 w Sali Senatu Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przy ul. Sucharskiego 2.

Do wydarzenia można dołączyć również online, skanując kod QR, który można znaleźć w informacji zapowiadającej seminarium na stronie WSIiZu w Rzeszowie.

 

Zdjęcie: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

(MK)

Czytaj więcej:

Reklama