Zdjęcie: Pixabay

Nawet 85 proc. dofinansowania do wymiany „kopciucha” można zyskać dzięki programowi „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF”. Nabór do programu miasto Rzeszów otworzy 1 września.

Nabór potrwa 30 dni. Będzie naborem uzupełniającym i najprawdopodobniej ostatnim z szansą na tak wysokie dofinansowanie. Wzory wniosków i szczegółowe informacje dostępne są – TUTAJ

– O dofinansowanie może postarać się każdy, bez względu na dochody. Wnioski będą jednak weryfikowane – zapowiada Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Dokumenty należy składać od 1 września w Urzędzie Miasta Rzeszowa przy placu Ofiar Getta 7, w pokoju 43.

W poprzednim naborze złożono 192 wnioski indywidualne i 32 wspólnotowe (dla 727 mieszkań). Pierwsi beneficjenci programu podpisali umowy z miastem na początku sierpnia, o czym informowaliśmy – TUTAJ

9 tys. do wymiany

„Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF” to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego, które tworzą gmina Rzeszów oraz gminy ościenne. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Program ma zachęcić mieszkańców Rzeszowa i okolicznych wsi do wymiany tzw. kopciuchów, które w dużym stopniu przyczyniają się do skażenia miejskiego powietrza. 

Przypomnijmy, że zgodnie z rządowymi wytycznymi do końca bieżącego roku należy wymienić wszystkie piece, które liczą powyżej 10 lat.

Do końca 2023 roku wymiana obowiązuje właścicieli kotłów używanych od 5 do 10 lat, a do 2025 roku – kotłów pozaklasowych mających do 5 lat. 

Ratusz szacuje, że w samym Rzeszowie do roku 2026 wymienionych powinno zostać ponad 9 tys. pieców.

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama