Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Mieszkańcy Rzeszowa wymieniają „kopciuchy”. Pierwsi z nich podpisali umowy z miastem. Uzyskają minimum 70 proc. dofinansowania wymiany. 

– Mamy bardzo mądrych i świadomych obywateli – mówił prezydent Konrad Fijołek o rzeszowianach, którzy przystąpili do programu „Zdrowe powietrze jest lepsze” i we wtorek podpisali umowy z miastem. Dzięki temu zyskają przynajmniej 70 proc. dofinansowania na wymianę tzw. kopciuchów. 

– Chcę państwa stawiać jako wzór. Państwo pokazują innym mieszkańcom, jak ważny jest proces poprawy jakości powietrza, którym oddychamy – chwalił przybyłych prezydent Rzeszowa. 

Średnie tempo

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

W ratuszu zjawili się jedynie przedstawiciele wnioskodawców. W sumie w ostatnim naborze do programu „Zdrowe powietrze jest lepsze” złożono 192 wnioski indywidualne i 32 wspólnotowe (dla 727 mieszkań). 

– Program postępuje w Rzeszowie w średnim tempie – ubolewał prezydent Fijołek.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Do końca tego roku należy wymienić wszystkie piece, które mają powyżej 10 lat. Do końca roku 2026 powinniśmy wymienić w sumie ponad 9 tys. tzw. kopciuchów – uzupełniła wiceprezydent Jolanta Kaźmierczak. – Oby wnioski złożono jak najszybciej – dodała. 

Nabór uzupełniający rozpocznie się 1 września i potrwa do końca miesiąca. Wzory wniosków i szczegółowe informacje dostępne są – TUTAJ.

– To prawdopodobnie ostatnia szansa na tak duże dofinansowanie, minimum 70 proc. Tak korzystnych warunków, jakie zapewnia w tym projekcie Unia Europejska, już raczej nie będzie – zwracał uwagę Paweł Potyrański, dyrektor Wydziału Pozyskiwania Funduszy. – Dodatkowo osoby, które korzystają z naszego programu, mogą starać się o środki z programu „Czyste powietrze” – przypominał. 

W ciągu dwóch tygodni miasto ma wybrać wykonawcę wymian. 

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama