Zdjęcie Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Piękna pogoda, piękne otoczenie i wspaniała muzyka oznacza, że zapowiada się kolejny koncert muzyki klasycznej przy fontannie multimedialnej w Rzeszowie. Tym razem na scenie usłyszymy i zobaczymy zespół „Arso Ensemble” z Filharmonii Podkarpackiej. Muzykom towarzyszyć będą soliści Iwona Socha – sopran oraz Adam Sobierajski – tenor.

Każdy, kto w ubiegłym roku pojawił się na koncercie plenerowym muzyków z Filharmonii Podkarpackiej, który odbył się przy fontannie multimedialnej, z pewnością nie może się doczekać tegorocznej odsłony tego wydarzenia.

– Każdy koncert, który organizujemy jest innym. Filharmonia Podkarpacka dba o to, aby prezentować różne zespoły  i różnych artystów – zapewnia Maciej Seniw z biura koncertowego filharmonii. – Artyści bardzo lubią rzeszowską publiczność i z chęcią tutaj wracają – dodaje.

Tym razem na specjalnie przygotowanej scenie przy fontannie multimedialnej usłyszymy i zobaczymy zespół „Arso Ensemble”, który tworzą koncertmistrzowie i soliści Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej – skrzypkowie Robert Naściszewski i Orest Telwach, altowiolistka Izabela Tobiasz, wiolonczelistka Anna Naściszewska i kontrabasista Sławomir Ujek oraz uznanych artystów polskiej sceny muzycznej.

Towarzyszyć im będą soliści Iwona Socha – sopran oraz Adam Sobierajski – tenor. W programie koncertu znajdziemy: Operowe Variete. Zabrzmią utwory takie jak m.in. Uwertura do Opery „Wesele Figara”, „La Donna e Mobile” – Verdiego czy „O mio Babbino Caro” – Pucciniego.

Iwona Socha zadebiutowała w maju 2005 roku na scenie Opery Śląskiej, śpiewając partię Małgorzaty w „Fauście” Charlesa Gounoda. Artystka w swoim repertuarze posiada liczne pieśni, arie oratoryjne i operowe oraz partie sceniczne. Koncertuje w kraju i za granicą (Austria, Belgia, Czechy, Francja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Słowacja). Dokonała także nagrań́ dla Polskiego Radia oraz Telewizji Polskiej, a także uczestniczyła w wielu Mistrzowskich Kursach Wokalnych.

W trakcie swojej dotychczasowej działalności artystycznej sopranistka współpracowała z wieloma mistrzami batuty, m.in. z Mirosławem Jackiem Błaszczykiem, Łukaszem Borowiczem, Massimiliano Caldim, Gabrielem Chmurą, Sławomirem Chrzanowskim, Krzesimirem Dębskim, Maciejem Figasem, Jari Hämäläinenem oraz brała udział w licznych festiwalach muzycznych, m.in. w VII Międzynarodowym Festiwalu „Operete Kauno Pilyje” (Litwa).

Z kolei Adam Sobierajski – tenor, od 2004 roku jest solistą Gliwickiego Teatru Muzycznego. W latach 2005-2007 był również solistą Teatru Muzycznego w Lublinie, a od 2007 roku jest solistą Opery Krakowskiej, gdzie w tym samym roku wystąpił jako Darly w prapremierze światowej operetki Karola Szymanowskiego pt. „Loteria na mężów”.

Sobierajski jest laureatem wielu nagród, konkursów i festiwali m.in. w telewizyjnym widowisku promenadowym w ramach Europejskiego Festiwalu Operowego im. Jana Kiepury w Krynicy Górskiej.

W 2006 roku zdobył  IV nagrodę na II Ogólnopolskim Konkursie Operetkowym im. Iwony Borowickiej w Krakowie, 2008 – wyróżnienie oraz cztery nagrody – w tym dla najlepszego tenora na II Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Adama Didura w Bytomiu.

W maju 2009 Adam Sobierajski zdobył III nagrodę na I Europejskim Konkursie Tenorów w Sosnowcu. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Śląską w Bytomiu, Teatrem Muzycznym w Lublinie, oraz Filharmoniami: Śląską, Zabrzańską, Kielecką, Toruńską. Artysta w swoim repertuarze posiada liczne partie operowe, arie operowe, partie operetkowe oraz arie i duety operetkowo-musicalowe.

Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę (16 lipca) o godz. 19:00. Wstęp wolny.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: