Reklama

Od niedzieli (14 grudnia) na kolei zaczyna obowiązywać nowy rozkład jazdy. Zmniejsza się liczba par pociągów na trasie Rzeszów – Kraków. PKP Intercity uruchamia nowe połączenie z Zagórza do Gdańska.

Przewozy Regionalne poinformowały, że nowy rozkład jazdy pociągów na Podkarpaciu nie odbiega znacząco od tego, który obowiązywał dotychczas. Drobne korekty czasowe wynikają z wciąż trwających prac modernizacyjnych zwłaszcza na linii nr 91 Kraków – Rzeszów – Przemyśl.

Ponad 15 godzin w pociągu

Ilość połączeń między Rzeszowem a Tarnowem będzie taka sama jak w poprzednim rozkładzie – 13 par pociągów. Zmniejszeniu ulegnie ilość połączeń bezpośrednich między Rzeszowem a Krakowem – z 5 do 3 par pociągów. Na tej linii na nowym przystanku osobowych Dębica Wschodnia będą zatrzymywały się wszystkie pociągi Regio.

Większość połączeń na odcinku Rzeszów – Przemyśl, Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów oraz niektóre na odcinku Rzeszów – Tarnów będzie obsługiwana nowoczesnymi pociągami, które są wyposażone m.in. w klimatyzację, WiFi, automaty biletowe i urządzenia dla niepełnosprawnych.

PKP Intercity uruchamia nowe połączenie TLK z Zagórza do Gdańska. To w tej chwili najdłuższe połączenie w Polsce – 918 km. Podróż na tej trasie trwa 15 godzin i 20 minut. Wyjazd z Zagórza o godz. 17:50, przyjazd do Gdańska o 9:10. Bilet w drugiej klasie kosztuje 83 zł, w pierwszej – 121 zł.

Połączenie Zagórz – Gdańsk wyprzedziło w najdłuższej trasie w Polsce połączenie Przemyśl – Szczecin, które ma 851 km.

Zmiany od 1 stycznia

Poważniejsze zmiany w rozkładzie jazdy pociągów na Podkarpaciu zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2015 r. Nie będzie już połączeń z Jasła do Zagórza (4 pociągi). Odwołane zostaną 4 połączenia pociągów z Rzeszowa do Strzyżowa i jedno z Rzeszowa do Jasła.

Od poniedziałku do czwartku i soboty nie będzie już połączeń Jarosław – Horyniec Zdrój. W piątki i niedziele na tej trasie będzie tylko jedna para pociągów. Na linii nr 68 z 12 do 6 zostanie zmniejszona liczba pociągów na trasie Przeworsk – Stalowa Wola.

Odwołane będą trzy ostatnie połączenia w dobie: Rzeszów – Tarnów, Tarnów – Rzeszów i Przemyśl – Przeworsk. Na miesiąc styczeń zostaje odwołana para połączeń: Rzeszów – Tarnobrzeg – Rzeszów.

Zmiany od 1 lutego

Od 1 lutego Przewozy Regionalne uruchomią nowe pociągi. W godzinach popołudniowo-wieczornych będzie para połączeń w relacji Rzeszów – Tarnobrzeg – Rzeszów. Uruchomione będą z myślą o pracownikach Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Rogoźnica”. Na pierwszą zmianę będzie jedna para pociągów Rzeszów – Kolbuszowa – Rzeszów, na drugą i trzecią zmianę po jednej parze pociągów Rzeszów – Głogów Młp. – Rzeszów

Z pociągami obsługującymi strefę „Rogoźnica” będzie skomunikowane jedna nowa para pociągów Rzeszów – Przeworsk – Rzeszów.

W piątki zostanie wydłużona relacja pociągu z Jarosławia do Horyńca Zdrój na Rzeszów – Horyniec Zdrój. Dwie pary pociągów Rzeszów – Jasło – Rzeszów będą przyjeżdżały do Rzeszowa na godziny 6:30 i 7:30 oraz powroty z Rzeszowa o godzinach 15:00 i 16:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama