Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

20 września upływa ostateczny termin wypowiedzenia kupcom z ul. Dołowej umowy. Póki co niewiele ponad 10 handlarzy przeniosło swój interes do nowych pawilonów przy ul. Dworaka  w Rzeszowie.

Początkiem sierpnia ratusz zapewniał, że kupcy z ul. Dołowej od 1 września będą już handlować na nowym targowisku przy ul. Dworaka (przedłużenie al. Rejtana), twierdząc, że okres wypowiedzenia kończy się 31 sierpnia.

Okazuje się jednak, że kupcy z ul. Dołowej mają czas na wyprowadzkę do 20 września. – Co z tymi przenosinami? Ile pawilonów jest zajętych? – pytał w poniedziałek swoich pracowników Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

–   Przeprowadziliśmy siedem rozmów: z zarządem prywatnego targowiska „Jutrzenka”, z ul. Moniuszki i ul. Wyspiańskiego. Obecnie jest zajętych ponad 10 pawilonów – mówi Jerzy Tabin, szef Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów w Rzeszowie.

Liczba kupców zainteresowanych przenosinami na nowe targowisko jest niewielka, pomimo, że czeka na nich 58 nowych eleganckich pawilonów – w zależności od potrzeby jedno-, dwu- lub trzymodułowe, stoły, aby swój towar mogli rozłożyć weekendowi handlarze oraz parking liczący 200 miejsc.

Ratusz chce, aby na nowy plac handlowy przenieśli się nie tylko kupcy z ul. Dołowej, ale też ci, którzy handlują jeszcze przy ul. Wyspiańskiego. – Terminy uciekają. Proszę popędzić towarzystwo, żeby to wszystko jakoś funkcjonowało – skwitował całą sytuację Tadeusz Ferenc.

Działka przy ul. Dołowej zostanie przeznaczona pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego, by tam mógł przenieść się wymiar sprawiedliwości, który obecnie działa w Zamku Lubomirskich. Z kolei zamek ma zostać przemianowany na instytucję kultury.

Co stanie się z targowiskiem przy ul. Wyspiańskiego, jeśli uda się z niego wyprowadzić ostatnich kupców – jeszcze nie wiadomo.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.