Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Policjanci rzeszowskiego „Archiwum X” próbują wyjaśnić zbrodnię z 2009 roku w Krośnie, gdzie został zamordowany 77-letni właściciel kantoru. 

W poniedziałek (6 marca) Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie opublikowała zdjęcie przedstawiające mężczyznę, który mógł się dopuścić tej szokującej zbrodni. Sprawcy, po 14 latach od zdarzenia, do tej pory nie ustalono, śledztwo umorzono. 

Ale to nie oznacza, że sprawa zabójstwa 77-letniego Tadeusza S., właściciela kantoru, została zamieciona pod dywan. Teraz zabójcę tropią policjanci z Zespołu ds. Przestępstw Niewykrytych Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Rzeszowie.

– Funkcjonariusze z rzeszowskiego „Archiwum X” pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Krakowie, szczegółowo analizują zgromadzony dotychczas materiał dowodowy, ustalając nowe wątki niewyjaśnionej zbrodni – podała KWP w Rzeszowie. 

Śmiertelny cios w szyję

Do zbrodni doszło 31 lipca 2009 roku przy ulicy Lenarta  w Krośnie. Był piątek, godz. 13:00. Do domu właściciela kantoru zapukał młody, wtedy ok. 30-letni mężczyzna. Przedsiębiorcy nie było, był na targowisku, gdzie prowadził kantor.

Drzwi otworzył żona Tadeusza S. Zabójca podał się za urzędnika. Wszedł do domu, tam obezwładnił kobietę i ją skrępował. Niedługo później do domu wrócił Tadeusz S. Zobaczył, że w środku jest nieznany mężczyzna, zaczął się z nim szarpać.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Bandyta zadał Tadeuszowi S. cios ostrym narzędziem w szyję. Właściciel kantoru wykrwawił się na śmierć. Sprawca zabrał kosztowności i uciekł. Zabrał też broń (pistolet P-83) przedsiębiorcy. Tadeusz S. miał na nią pozwolenie, kilka lat wcześniej został napadnięty.

Do tej pory zabójcy nie udało się schwytać. Nie pomogła również nagroda w wysokości 30 tys. zł ufundowana przez rodzinę ofiary. Policjanci sporządzili portret pamięciowy sprawcy, który prawdopodobnie od kilkudziesięciu godzin obserwował dom Tadeusza S.

Policja czeka na informacje

Policjanci nie ustają w złapaniu zabójcy krośnieńskiego przedsiębiorcy. Nowe wątki tej niewyjaśnionej zbrodni ustala rzeszowskie „Archiwum X”. Informacje można przekazywać telefonicznie: nr 47 821 23 27 lub mailowo: wds@rz.policja.gov.pl.

Można się też kontaktować z Małopolskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie, e-mail: sekretariat.wzkra@prokuratura.gov.pl lub z najbliższą jednostką policji – numer 112.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama