Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Ile glonów mieści się w kropli wody? Co zagraża nietoperzom? Czy sztuczna krew to przyszłość dla biologa a nie tylko dla wampira? Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź podczas Nocy Biologów. 

29 ośrodków naukowych w kraju organizuje tegoroczną Noc Biologów. Wśród nich Uniwersytet Rzeszowski. Swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem będą się dzielić studenci, doktoranci i pracownicy Instytutu Biologii i Biotechnologii oraz Kolegium Nauk Przyrodniczych. 

W programie znalazło się ponad czterdzieści warsztatów, pokazów, eksperymentów i wykładów. 

XII Noc Biologów odbędzie się w piątek, 13 stycznia, ale już teraz na wiele warsztatów nie ma wolnych miejsc. Rezerwacje rozpoczęły się w połowie grudnia. 

Nieograniczona jest natomiast liczba miejsc na wykładach i pokazach otwartych, które odbędą się zarówno w kampusie na Zalesiu oraz przy al. Rejtana. Szczegółowy program dostępny jest TUTAJ.

Ogólnopolska Noc Biologów to wspólne przedsięwzięcie ośrodków naukowych, które ma popularyzować nauki biologiczne. Idea spotkań narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pierwsza edycja odbyła się w styczniu 2012 r.

Zdjęcie: materiały organizatorów

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama