Zdjęcie: Facebook.com / Bieganie Rzeszów

Chcą pobić rekord i przebiec 10 km w 10 minut i to o 3:00 w nocy. Czy im się uda? Oczywiście, ale tylko w niedzielę 29 października. Chcesz dołączyć do rzeszowskiego bicia rekordu? Przyjdź na parking przy hali Podpromie.

O tym, że Rzeszów to rozbieganie miasto wiadomo już od dawna. Mieszkańcy stolicy Podkarpacia biegają maratony, ultrmaratony, robią „piątki”, a teraz też biorą się za „dychę” i to o 3:00 w nocy.

Tak, to nie pomyłka! Grupa pasjonatów biegania z Rzeszowa chce 29 października (niedziela) przebiec 10 km w 10 minut o 3:00 w nocy. Oczywiście jest to możliwe, ale tylko tej nocy, bo to właśnie z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu z letniego i zimowy. W związku z tym wskazówki zegara cofamy z godz. 3:00 na 2:00.

Warto z tej okazji skorzystać i pobić swój rekord życiowy na dystansie 10 km. Aby dołączyć do tej spontanicznej akcji biegowej wystarczy zameldować się o godz. 2:55 pod Mostem Zamkowym (od strony parkingu na Podpromiu) – pierwsze 35 osób, które się zjawi na nocnym biegu, otrzyma medal okolicznościowy.

Advertisement

Biega rozpocznie się punktualnie o godz. 3:00 i będzie obejmował dystans 5 km do przystanku przy ul. Jarowej i z powrotem. Powrót został zaplanowany na godz. 3:10.

Cała akcja to spontaniczny i niezorganizowany bieg towarzyski. Każdy wstaje w nocy i bierze udział w wydarzeniu na własną odpowiedzialność.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama