Zdjęcie: Pixabay
Reklama

W nocy z piątku na sobotę (24-25 lipca) w przestrzeni letniego ogródka Kulturalnego przy Estradzie Rzeszowskiej odbędzie się kolejna edycja festiwalu On Art. Widzowie zobaczą cztery filmy w formule silent cinema.

Filmy na On Art 2020 poruszają zagadnienia z dziedziny szeroko pojętej kultury i sztuki. W repertuarze nie brak dokumentów, animacji czy video-artu. Dla widzów przygotowano filmy pełno- i krótkometrażowe. 

On Art 2020 odbywa się jednocześnie w Rzeszowie, Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu czy Wrocławiu. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Rozwoju Kinematografii, promująca kino polskie i europejskie. Fundacja zrealizowała już ponad 1000 wydarzeń filmowych dla około 100 tysięcy widzów.

W tym roku Rzeszowski Inkubator Kultury jest jednym z partnerów organizujących pokazy filmowe w swojej przestrzeni. Wybór filmów, które zostaną zaprezentowane w Letnim Ogródku Kulturalnym, ma zachęcać widzów do rozważań, czy w życiu poprzez kulturę i sztukę można odnaleźć prawdziwe szczęście.

Maraton rozpocznie się w piątek 24 lipca o godz. 20:45. Wyświetlone zostaną cztery filmy: „A monologue in the intermission” (24 min., Bułgaria 2018 reż. Petre Vulchevy), „Graffigina” (57 min., Szwecja 2019, reż. Teodor Hultberg), „Elliott Erwitt. Silence sounds good” (62 min., Hiszpania 2019 reż. Adriana López Sanfeliu), „Koulakov’s supreme ultimate” (87 min., Rosja 2019 reż. Vladimir Nepevny).

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wszystkie projekcje odbywają się w języku oryginalnym, z angielskimi napisami. 

Liczba miejsc jest ograniczona, organizatorzy przypominają o obowiązku noszenia maseczek. Na wszystkie pokazy obowiązuje rejestracja. Formularz w wydarzeniu na Facebooku czynny będzie w dniu pokazów. Jeśli nie możecie zarejestrować się zdalnie, wystarczy wziąć ze sobą dokument tożsamości i wpisać się na listę przed wejściem.

Silent Cinema przypomina w swojej formie Silent Disco. Widzowie otrzymają bezprzewodowe słuchawki, w których będą słyszeć audio wyświetlanych filmów.

Zdjęcie: Materiały organizatorów

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama