Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

To historia o bezwarunkowej akceptacji bliskiej osoby oraz siebie samego i swoich niedoskonałości. Film „Drive My Car” przedpremierowo we wtorek (22 lutego) w ramach DKF Zorza. 

„Drive My Car” został nominowany do tegorocznych Oscarów w kategoriach: Najlepszy Film Międzynarodowy, Najlepszy Scenariusz Adaptowany, Najlepsza Reżyseria, Najlepszy Film. W rzeszowskim kinie Zorza film zobaczycie 22 lutego o godz. 20:00. Bilety w cenie 12 zł.

To adaptacja prozy Murakamiego w reżyserii Ryûsuke Hamaguchiego. Oparty na opowiadaniu ze zbioru „Mężczyźni bez kobiet” film jest intymną opowieścią o złożonej relacji miłosnej wybitnego aktora i reżysera z kobietą, która skrywa przed nim wiele tajemnic.

Hamaguchi opiera swój film na precyzyjnych dialogach i świetnie narysowanych postaciach. To historia o bezwarunkowej akceptacji bliskiej osoby oraz siebie samego i swoich niedoskonałości, jednocześnie piękna i wzruszająca oda do życia.

„Drive My Car” jest wyrafinowanym, rivette’owskim z ducha kinem drogi, w którym życie odbija się w sztuce – teatrze i literaturze. Na ekrany polskich kin film wchodzi 11 marca.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama