Firma Linetech uruchomiła na lotnisku w Jasionce najnowocześniejszą w Europie bazę do przeglądów i serwisów samolotów pasażerskich. Pierwszym samolotem, który przechodzi przegląd, jest Boeing 737-900.

[Not a valid template]

 

Linetech to jedyna prywatna firma w Polsce, która zajmuje się przeprowadzaniem przeglądów i serwisów samolotów pasażerskich. Właśnie rozpoczęła swój pierwszy ciężki przegląd w nowo otwartej bazie w Porcie Lotniczym w Jasionce.

Piotr Kaczor, prezes Linetech Holding, mówi, że ich spółka rozpoczęła już działalność na terenie podrzeszowskiego lotniska. Wcześniej firma pomyślnie przeszła certyfikację wykonaną w dniach 27-28 października przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

W hangarach Linetech w Jasionce od kilku dni prowadzony jest przegląd na samolocie Boeing 737-900, a w kolejce zaparkowany na płycie postojowej czeka samolot Airbus A321. Oznacza to, że najnowocześniejszy i jedyny w tej części Europy tego typu obiekt (hangar H1 w Jasionce jest największym hangarem w Polsce) od nowego roku rozpoczął pracę pełną parą.

Grupa Linetech za sprawą niedawnego przejęcia słoweńskiej Adria Airways Tehnika dysponuje dzisiaj 6 hangarami o łącznej powierzchni ponad 25 tys. m kw., które pozwalają na jednoczesną obsługę 13 różnych samolotów pasażerskich klasyfikacji kodu C – najbardziej popularnych typów statków powietrznych – Boeing, Airbus, Bombardier, Embraer i ATR.

Pozostałe dwie stacje obsługi bazowej znajdują się w Katowicach i Lubljanie.

Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, cieszy się, że Linetech rozpoczął już działalność, a hangary firmy zaczęły pracować pełną parą.

– To dobra wiadomość nie tylko ze względu na podjęte wcześniej decyzje co do rozbudowy naszej infrastruktury. Ale też – jak sądzę – dla linii lotniczych, które mają dzięki temu możliwość wykonania przeglądów technicznych pod okiem najlepszych specjalistów i przy użyciu nowoczesnego sprzętu i technologii – uważa prezes Nowak.

(mak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama