Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Już 5 czerwca na jednym z rzeszowskich parkingów wyświetlone zostaną hollywoodzkie przeboje. Z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności.

MARCIN CZARNIK

W trzecim etapie znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa dopuszczone do działalności zostały kina plenerowe, w tym samochodowe. Wspólne oglądanie filmów znów będzie możliwe, ale z zachowaniem dystansu między uczestnikami pokazu.

Kina samochodowe, modne w Ameryce w latach 50. ubiegłego stulecia, mogą powrócić do łask. – Zainteresowanie jest ogromne. Nie spodziewaliśmy się aż tak szerokiego odzewu. Początkowo planowaliśmy odwiedzić z kinem samochodowym największe miasta Podkarpacia, ale lista obejmuje już 30 miejsc w całej Polsce – twierdzi Wiktoria Noga, koordynator kina samochodowego w Rzeszowie.

Filmy, które zostaną zaprezentowane w trasie, wyłonią sami widzowie w ankietach na Facebooku. – Żeby rozeznać się w tym, jakie kino preferują ludzie, poprosiliśmy ich o propozycje. Z długiej, długiej listy wybraliśmy 10 tytułów, które poddamy pod ostateczne glosowania, osobne dla każdego z miast – wyjaśnia Wiktoria Noga.

Ankietę dla Rzeszowa można będzie śledzić na stronie wydarzenia – TUTAJ.

Stolica Podkarpacia jest pierwsza na trasie kina samochodowego. Do Rzeszowa zawita ono 5 czerwca. Możliwe, że na dwa dni. – Planujemy zorganizować je na parkingu Galeria Plaza, czekamy na potwierdzenie. To nie będzie jednorazowy pokaz. Po głosowaniu opracujemy repertuar – zdradza koordynator projektu.

Jakie tytuły brane są pod uwagę? M.in. „La La Land”, „Dziewczyna z pociągu”, „Iluzja” i „Był sobie pies”.

Kino wystartuje po zmroku, o godz. 21:00. Filmy wyświetlane będą na ekranie o powierzchni 100 m kw., nawet dla 100 samochodów. – Najpierw zagramy coś lekkiego, może komedię? O północy wyświetlimy następny film, tym razem mocniejszy – horror, thriller, coś co wbije widzów w fotele – zapewniają organizatorzy.

Bilety na seans będą kosztować 30 zł od samochodu. Ich sprzedaż zostanie wkrótce uruchomiona. Będzie możliwa tylko online. – Nieważne, czy przyjedzie w nim dwoje, troje czy czworo pasażerów. Cena pozostanie niezmienna – dodaje Wiktoria Noga. – Wierzymy, że kino samochodowe będzie się rozrastać. Jeżeli współpraca z miastami okaże się owocna, trasa potrwa co najmniej 3 miesiące.

Przypomnijmy, że zgodnie z zaleceniami Ministerstwa kultury kina samochodowe i plenerowe mogą prowadzić działalność przy zachowaniu dystansu społecznego. „Widzowie powinni przed, w trakcie, jak również po pokazie, pozostawać w samochodzie lub na wyznaczonym miejscu” – czytamy w komunikacie.

Do udziału w pokazach dopuszczane będą tylko samochody osobowe. Widzowie nie będą mogli opuszczać pojazdów. Po uchyleniu okna powinni zakryć usta i nos maseczką lub przyłbicą ochronną.

Zdjęcie: Materiały organizatorów

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: