Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Inteligentną wiatę przystankową, która znajduje się przy Outlecie Graffica, ML System i Rzeszów pokażą na targach Smart City Expo w Warszawie. Ogrzewana wiata, która stała na ul. Lisa-Kuli od 2015 roku, trafi za to na złom.

Pod koniec września informowaliśmy, że przy ulicy Lisa-Kuli w Rzeszowie powstała inteligentna wiata przystankowa, która jest zasilana energią słoneczną i może uratować życie. O jej zaletach pisaliśmy – TUTAJ

Teraz miasto chwali się, że wspólnie z producentem ML System zaprezentują inteligentną wiatę na targach Smart City Expo w Warszawie, które odbędą się między 21 a 22 października. 

– Jesteśmy dumni, że właśnie w Rzeszowie stoi jedyna na świecie tak nowoczesna fotowoltaiczna wiata przystankowa – mówi prezydent Konrad Fijołek.

– Przystanek na wielu osobach robi ogromne wrażenie, dlatego chcemy pokazać go szerokiej publiczności – dodaje Fijołek. Ma to być także forma promocji miasta, bo na wiacie znajduje się duży herb Rzeszowa i logo ZTM. 

Przystanek zostanie zdemontowany w najbliższy piątek. Do Rzeszowa wróci po ok. dziesięciu dniach. W tym czasie przy Outlecie Graffica stanie wiata zastępcza.

Do niedawna najnowocześniejsza na złom!

Przypomnijmy, że by zrobić miejsce wiacie inteligentnej, z przystanku Lisa-Kuli 01 usunięto wiatę nieco starszą, z 2015 roku, za którą ratusz zapłacił 76 tys. zł, i którą reklamował jako najnowocześniejszą. O jej montażu pisaliśmy sześć lat temu – TUTAJ

Starsza wiata znalazła już jednak nowe miejsce… na złomowisku. – Niestety stalowa konstrukcja była bardzo zniszczona, wiata zagrażałaby bezpieczeństwu pasażerów – twierdzi Maciej Chłodnicki z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Urzędnicy utrzymują, że koszty naprawy wiaty przewyższałyby koszty kupna nowej. Dlatego wiatę zdemontowano i odesłano na złom. 

– Zachowaliśmy jedynie szyby i urządzenia grzewcze. Na pewno zostaną wykorzystane – przekazuje Chłodnicki. 

(taz)

Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama