Krzysztof Witek/Biuro Prasowe UMWP

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie (WSPR) wzbogaciła swój tabor o osiem nowoczesnych ambulansów. W poniedziałek uroczyście przekazano nowe pojazdy.

To inwestycja w bezpieczeństwo

Zakup ambulansów zrealizowano dzięki współpracy i wsparciu finansowemu Województwa Podkarpackiego. Znaczenie tej inwestycji dla regionu podkreślił w trakcie przekazania marszałek Władysław Ortyl.

– To inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców Podkarpacia, ale również polepszenie komfortu pracy ratowników, lekarzy i pielęgniarek. Oddając te pojazdy składam też podziękowania panu dyrektorowi za efektywną pracę na rzecz zdrowia pacjentów – mówił marszałek.

Zdjęcie: Krzysztof Witek/Biuro Prasowe UMWP

Nowocześnie wyposażone

Z dotacji województwa sfinansowano pięć pojazdów, która wyniosła 3 563 550 zł, a koszt trzech kolejnych, opiewający na 2 332 758,27 zł, pokryto z funduszy własnych WSPR.

Pojazdy wyposażono w najnowsze rozwiązania technologiczne, w tym zaawansowane defibrylatory oraz urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, co umożliwia skuteczną pomoc w sytuacjach zagrożenia życia. Dodatkowo ambulansy wyposażono w nowoczesne nosze i krzesełka transportowe.

Zdjęcie: Krzysztof Witek/Biuro Prasowe UMWP

Z dotacji i z budżetu

Andrzej Kwiatkowski, Dyrektor WSPR w Rzeszowie wskazał na korzyści wynikające z modernizacji sprzętu. Jak mówił, bez dotacji Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego samodzielnie miałaby problem z realizacją tego przedsięwzięcia.

– Zakup tych ośmiu ambulansów jest niezwykle ważny w realizacji potrzeb pacjentów z naszego województwa – podkreślił dyrektor Kwiatkowski.

Trafią w kilka miejsc

Nowe karetki będą obsługiwać Zespoły Ratownictwa Medycznego w Nisku oraz w trzech lokalizacjach w Rzeszowie. Wcześniej, w październiku, cztery inne pojazdy trafiły do Sokołowa Małopolskiego, Leżajska, Łańcuta i Pilzna.

WSPR, będąc liderem ratownictwa medycznego na Podkarpaciu, planuje dalszy rozwój. Już w styczniu 2025 roku planowane jest uruchomienie dwóch nowych zespołów w gminach Jarocin i Głogów Małopolski, co stanowi kolejny krok w kierunku podniesienia dostępności i jakości usług medycznych.

(oprac. red)

Czyta więcej:

ZUS widzi więcej cudzoziemców w statystykach. Wzrost na Podkarpaciu

Reklama