Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

O godzinę został wydłużony czas otwarcia Centrum Handlowego Plaza Rzeszów. Ma to związek z zakazem handlu w niedziele, który zaczął obowiązywać 1 marca.

Rzeszowska Plaza do 1 marca była czynna czynna od poniedziałku do soboty do godz. 20:00. Od czwartku w tych dniach klienci centrum mogą robić w nim zakupy do 21:00. Dzisiaj (4 marca) zakupy można robić bez problemów. Zakaz handlu w niedziele po raz pierwszy zacznie obowiązywać w kolejną niedzielę – 11 marca i następną – 18 marca.

Plaza w niedziele handlowe będzie czynna na dotychczasowych zasadach, czyli od 10:00 do 20:00. Katarzyna Szewerniak, menedżer ds. marketingu Plazy, twierdzi, że wydłużenie godzin otwarcia centrum od poniedziałku do soboty jest reakcją na liczne sugestie klientów, którzy są przyzwyczajeni do godzin otwarcia innych galerii.

– Narzekali, iż Plaza otwarta jest krócej. Wydłużenie godzin pracy pozwoli klientom na wygodne i spokojne zakupy – uważa Szewerniak. – Klienci zwracali także uwagę na to, że  Plaza powinna dostosować godziny otwarcia do połączonego z nią i tworzącego jednolity kompleks handlowy hipermarketu E.leclerc. Jest to także odpowiedź na wprowadzane od marca niedziele wolne od handlu – dodaje. 

W 2018 roku czeka nas 29 niedziel handlowych i 23 niedziele z zakazem handlu. W marcu sklepy zamknięte będą tylko w dwie niedziele. Za to w kwietniu nie zrobimy tego dnia zakupów prawie przez cały miesiąc. W przyszłym miesiącu niedziela handlowa będzie obowiązywała tylko 29 kwietnia. 

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama