Zdjęcie: Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie

Ułatwiające krótki postój miejsca wyznaczono przy ul. Kochanowskiego na os. 1000-lecia, w sąsiedztwie dworca kolejowego w Rzeszowie. Kolejne powstają w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej.

Dwa miejsca postojowe kiss&ride („całuj i jedź”) wyznaczono w związku z trwającą budową  Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Całkowicie zmieni się wygląd placu przed głównym dworcem kolejowym. Powstanie tam podziemny parking dla ponad 100 pojazdów.

Parking będzie połączony podziemnym przejściem z przebudowywanym budynkiem dworca. Jak przypominają miejscy urzędnicy, częścią RCK jest także przebudowa dróg w sąsiedztwie dworca. U zbiegu ulic Grottgera i Asnyka będzie nowe rondo. 

Teraz wielu podróżnych do dworca kolejowego dochodzi przejściem podziemnym, od strony ul. Kochanowskiego. Dlatego też w niedużej odległości od wejścia do przejścia wyznaczone zostały dwa miejsca postojowe kiss&ride.

– Korzystający z nich kierowcy będą mogli zatrzymać się na trzy minuty, by wysadzić pasażerów lub też ich zabrać – poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Gdy informację o „całuśnych” miejscach postojowych miasto opublikowało na swoim facebookowym profilu Rzeszów – stolica innowacji, internauci zaczęli dyskutować… o kolorach. Zarzucili miastu, że to barwy Ukrainy. Miasto szybko wyjaśniło dobór kolorów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Żółty oznacza zazwyczaj tymczasowość. W zestawieniu z niebieskim chodzi o to, żeby nie parkować na tych miejscach. Oznakowanie jest standardowe dla tego typu infrastruktury, nie ma nic wspólnego z naszym sąsiadem – tłumaczy Artur Gernand. 

Podobne miejsca Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie wyznaczy dla rodziców dowożących i odbierających dzieci, w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej 17.

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacji kosztuje ponad 74 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w drugiej połowie br. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama