Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News

8,9 mln zł kosztować będą kupno i wymiana 55 wiat oraz przebudowa 57 zatoczek autobusowych. Ratusz rozstrzygnął przetarg na trzeci etap inwestycji. 

W Rzeszowie trwa wymiana wiat oraz przebudowa zatoczek. Za około 5 mln zł powstaje 27 przystanków, w tym cztery zielone, o których pisaliśmy – TUTAJ. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na kolejny etap inwestycji. 

Cztery firmy były zainteresowane wymianą krawężników i nawierzchni na betonową w 57 zatoczkach autobusowych, a także montażem 55 nowych wiat. – Oferty wahały się od 8,9 do nieco ponad 10,8 mln zł. Po analizie wybrana została oferta firmy z Przeworska, która wykona zadanie za 8,9 mln zł – przekazuje Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Inwestycja będzie realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj, co oznacza, że zwycięzca przetargu najpierw opracuje dokumentację projektową, a następnie ją wykona. Ma na to 18 miesięcy od daty podpisania umowy – co nastąpi w kwietniu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Przebudowę zaplanowano m.in. przy ul. Kilara, Kopisto, Lubelskiej, Lwowskiej, Ofiar Katynia, Warszawskiej, Obrońców Poczty Gdańskiej, Podkarpackiej, Rejtana i Krakowskiej.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama