Zdjęcie: Materiały Starostwa Powiatowego

34,5 mln zł zainwestują cztery nowe firmy na terenie Parku Naukowo Technologicznego Rzeszów – Dworzysko. Dzięki nim powstaną nowe miejsca pracy. 

Półhektarową działkę w parku kupiła m.in. rzeszowska spółka Wolmost, która do tej pory swoją siedzibę miała przy ul. Wiśniowej. Wolmost od 2013 roku zajmuje się budową mostów, remontami istniejących obiektów mostowych, jak również wykonaniem przepustów drogowych. Firma na początek zatrudni około 15 osób. 

Aż 100 nowych pracowników planuje zatrudnić kolejny inwestor – spółka Hamburger Recykling Polska, zajmująca się recyklingiem. Spółka kupiła ponad 2-hektarową działkę, w Dworzysku zainwestuje 20 mln zł.

Kolejnym graczem na terenie PNT jest W&W Properties. Firma kupiła działkę (1,37 ha), na której zbuduje halę magazynowo-produkcyjną dla innowacyjnych przedsiębiorstw. Wartość inwestycji wynosi 8,5 mln zł.

Inwestorski kwartet uzupełnia hurtownia Inter-Mix, która wyda ok. 3 mln zł i deklaruje zatrudnić 15 osób. Firma zajmuje się sprzedażą olejów oraz płynów eksploatacyjnych do samochodów, maszyn rolniczych i budowlanych, a także urządzeń przemysłowych. Inter-Mix ma własną linię płynów do chłodnic oraz płynów do spryskiwaczy.

Wszystkie cztery firmy mają teraz trzy miesiące na załatwienie formalności związanych z rozpoczęciem inwestycji, a potem maksymalnie siedem miesięcy na ich realizację.  

Czterech nowych inwestorów to początek nowych inwestycji w tym roku w Dworzysku. Władze powiatu rzeszowskiego, które zarządzają parkiem, planują już kolejnych „znaczących inwestorów”, którzy są zainteresowani kupnem działek.

Prowadzimy rozmowy z dużymi firmami działającymi w kraju i zagranicą. Być może już wkrótce ogłosimy znaczącego i znanego na całym świecie inwestora, z którym prowadzimy zaawansowane negocjacje – mówi Józef Jodłowski, starosta powiatu rzeszowskiego. 

Do tej pory na terenie Dworzyska zdecydowało się na działalność 17 firm, w których pracę znalazło blisko 1000 osób. Do końca br. ma być sprzedanych kolejnych 14 działek.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama