Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Jest prowizoryczny, ma być właściwy. Może się też okazać, że ostatecznie płacić nie będziemy. O czym mowa? O parkingu przy ul. Dworaka w Rzeszowie. 

Od listopada 2017 roku przy nowym nowy targowisku przy ul. Dworaka funkcjonuje drugi parking. Znajduje się on na nitce powstającej tzw. Wisłokostrady. Mieści on 160 samochodów. Ma on charakter prowizoryczny, ponieważ miasto tworzyło go w ekspresowym tempie, gdy okazało się, że 200 przygotowanych wcześniej miejsc to za mało.

Teraz ratusz chce, aby parking, który znajduje się na jednej z nitek tzw. Wisłokostrady był miejscem parkingowym z prawdziwego zdarzenia. Dlatego ogłosił przetarg na wykonanie projektu, który zakłada także wykonanie drogi dojazdowej, oświetlenia i kanalizacji deszczowej.

Przypomnijmy również, że od marca br. obowiązuje także opłata za możliwość korzystania z parkingu. Taką decyzję Rada Miasta podjęła jeszcze w lutym. O cenniku i zasadach korzystania pisaliśmy TUTAJ.

Okazało się jednak, że tym razem uchwała nie spodobała się służbom wojewody podkarpackiego, która sprawuje nadzór prawny nad wszystkimi uchwałami samorządów. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Wojewoda uchyliła uchwałę ze względów formalnych. Jest to zaskakujące, ponieważ dokument był wzorowany na uchwale dotyczącej opłat za parking przy ul. Dołowej – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Obecnie dokumenty analizuje miejski prawnik. Dla osób korzystających z parkingu przy ul. Dworaka, póki co, nic się nie zmieni. Opłaty wciąż będą obowiązywać.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama