Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

6 czerwca odbędzie się debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa w specjalnym wydaniu programu „7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET”. Do wyborów pozostały niecałe dwa tygodnie.

Wyścig o fotel prezydenta Rzeszowa znalazł się na finiszu. Przesunięte głosowanie odbędzie się 13 czerwca br. Tydzień wcześniej na antenie Radia ZET odbędzie się jedna z ostatnich debat przedwyborczych. W audycji prowadzonej przez Andrzeja Staniewicza wezmą udział wszyscy pretendenci do fotela prezydenckiego w Rzeszowie: Grzegorz Braun, Konrad Fijołek, Ewa Leniart i Marcin Warchoł.

Według sondażu IBRiS zrealizowanego w dniach 19-20 kwietnia br. na zlecenie Radia ZET największe szanse na zwycięstwo ma Konrad Fijołek, popierany przez opozycję, który mógł liczyć na 41,9 proc. głosów. Na Ewę Leniart, popieraną przez PiS, chciałoby głosować 24 proc. wyborców. Na trzecim miejscu znalazłby się były już polityk Solidarnej Polski Marcin Warchoł (16,6 proc.), którego poparł ustępujący prezydent – Tadeusz Ferenc.

Stawkę zamknąłby Grzegorz Braun (Konfederacja) z poparciem na poziomie 11,2 proc. 

Czy dodatkowy ponad miesiąc kampanii wyborczej zmienił preferencje rzeszowian? Od wyniku wyborów w Rzeszowie zależy sytuacja w obozie władzy i po stronie opozycji. A wybory w Rzeszowie zależą także od tego, jak kandydaci wypadną w naszej debacie. A zatem stawka tego starcia jest ogromna – uważa Andrzej Stankiewicz.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Według sondażu opublikowanego w poniedziałek przez Kurier Rzeszowski, spada poparcie dla Konrada Fijołka, a rośnie Marcinowi Warchołowi. Przedterminowe wybory w Rzeszowie pierwotnie miały się odbyć 9 maja br. Główny Inspektor Sanitarny wydał jednak opinię, że z uwagi na sytuację epidemiczną powinny zostać przesunięte. W rozporządzeniu premiera wyznaczono ich nową datę – 13 czerwca br.

Debaty kandydatów będzie można wysłuchać 6 czerwca po 9:00 na antenie Radia ZET, a także zobaczyć na Radiozet.pl, profilu FB stacji oraz na głównej stronie Onet.pl.

(ram)

redakca@rzeszow-news.pl

Reklama