Zdjęcie: Jacek Rodecki / Stalowka.NET

27-letni Konrad K., który w piątek zaatakował nożem klientów galerii handlowej „Vivo” w Stalowej Woli, został w sobotę tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Taką decyzję po godz. 15:30 ogłosił Sąd Rejonowy w Stalowej Woli, do którego prokuratura wysłała wniosek o aresztowanie mężczyzny. – Podejrzany w areszcie będzie przebywał do 19 stycznia 2018 roku – poinformował nas Janusz Woźnik, szef Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, która przejęła śledztwo od Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli.

Konradowi K. grozi kara nawet dożywotniego więzienia. W sobotę w stalowowolskiej prokuraturze usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób połączony z zabójstwem jednej osoby: 51-letniej mieszkanki Grębowa z powiatu tarnobrzeskiego, która w wyniku doznanych obrażeń zmarła w szpitalu.

Konrad K. podczas przesłuchania przyznał się do winy.

– Mężczyzna zadawał ciosy Bogu ducha winnym ludziom przy pomocy dwóch szturmowych noży wojskowych, które kupił miesiąc wcześniej przez internet. Osoby poszkodowane mają obrażenia jamy brzusznej, klatki piersiowej i pleców – mówi Janusz Woźnik.

27-latek ze Stalowej Woli w trakcie przesłuchania za swój czyn obarczył społeczeństwo, twierdząc, że jest ono odpowiedzialne za jego porażki osobiste i majątkowe. Konrad K. jest w trakcie rozwodu, od trzech lat leczył się psychiatrycznie.

– Podczas przesłuchania mężczyzna nie wyraził skruchy, ani żalu – mówił nam po przesłuchaniu Konrada K. Adam Cierpiatka, szef stalowowolskiej prokuratury.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

27-latek zostanie poddany badaniom psychiatrycznym. – Czuł się zastraszony, zaszczuty – mówił mec. Leszek Augustyn, adwokat Konrada K. Ale mężczyzna nie potrafił wskazać konkretnych osób. 

Konrad K. w piątek ok. godz. 15:00 zaatakował klientów galerii handlowej „Vivo” przy ul. Chopina w Stalowej Woli. Zranił 10 osób w wieku od 18 do 51 lat: sześć kobiet i czterech mężczyzn. Jedna z kobiet nie przeżyła.

Prokuratorzy w sobotę poinformowali, że lekarze walczą o życie jeszcze jednej osoby. – Jest ona w stanie krytycznym, można powiedzieć agonalnym – mówią śledczy.

Dwie spośród dziewięciu rannych osób zostały już wypisane ze szpitala. Stan sześciu jest ciężki. „Bestialski atak, niewyobrażalna tragedia” – tak nam piątkowe wydarzenia w Stalowej Woli zareagowały władze województwa podkarpackiego na czele z marszałkiem Władysławem Ortylem.

Osoby ranne oraz ich rodziny są pod opieką psychologów. Policja wykluczyła, by atak nożownika miał podłoże terrorystyczne lub ideologiczne. Konrad K. w chwili zdarzenia był trzeźwy, nie był wcześniej notowany.

Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, w sobotę na antenie radia RMF FM zapowiedział, że w galeriach handlowych pojawi się więcej policyjnych patroli. 

Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News
Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama