Zdjęcie: MPGK Rzeszów

Od 1 marca obowiązuje segregowanie śmieci i nowe wyższe stawki za ich odbiór z terenu Rzeszowa. Do tego będzie trzeba złożyć także nowe deklaracje.

Od 1 marca zmieniły się stawki za śmieci oraz zasady ich odbioru. Po zmianach mieszkańcy bloku będą płacić 27 zł za osobę, a domu – 32 zł za osobę. 

To jednak niejedyna zmiana. Od 1 marca trzeba obowiązkowo segregować śmieci. Jeśli ktoś tego nie robi, wówczas za odpady zapłaci podwójnie. Miasto przymus segregacji chciało wprowadzić dopiero 1 września, ale zakwestionowała to Regionalna Izba Obrachunkowa. 

Nowe zasady wprowadzają także ulgę – 40 gr. od osoby – dla mieszkańców domów jednorodzinnych, którzy mają kompostownik. Zmiany na mieszkańcach wymuszają też złożenie nowych deklaracji śmieciowych. Termin upływa 10 kwietnia. 

Deklaracja powinna być złożona na nowych drukach, które są dostępne od 1 marca na stronie bip.erzeszow.pl w zakładce „wywóz śmieci, woda, ścieki”. Formularze są także w siedzibie wydziału gospodarki komunalnej (ul. Hanasiewicza 10) i w poniższych punktach: 

– kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Rzeszowa, ratusz, ul. Rynek 1

– Punktach Informacji i Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta przy ulicach: Okrzei 1, Ofiar Getta 7, Kopernika 15, Witosa 21 (bi1), Kopisto 1 (Millenium Hall), Krakowska 20 (Galeria Nowy Świat), Rejtana 65 (Plaza) i Piłsudskiego 44 (Galeria Rzeszów).

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama