Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Kompletnie pijany kierowca seata został zatrzymany we wtorkowy wieczór w Rzeszowie. 43-letni mężczyzna miał ponad 4,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 19:30. – Otrzymaliśmy zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy na ulicy Podkarpackiej. Wcześniej, na ul. Nalepy, 23-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który kierował oplem i jechał w kierunku Boguchwały, zauważył seata, którego kierowca dziwnie zachowywał się na drodze – relacjonuje Tomasz Drzał z rzeszowskiej policji. 

23-latek postanowił zatrzymać seata i wezwał policjantów. Ci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, którym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego. Potwierdziło się, że mężczyzna był pijany. Miał ponad 4,5 promila alkoholu w organizmie! 

– Kierowcy seata policjanci zatrzymali prawo jazdy. Zostanie mu przedstawiony zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. To przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Sąd może też orzec zakaz prowadzenia pojazdów od trzech do 15 lat – wyjaśnia Tomasz Drzał. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama