Zdjęcie: Dron.Rzeszow.pl
Reklama

Dwa razy dziennie od 1 czerwca br. będzie można latać z Portu Lotniczego w Jasionce do Warszawy. Rejsy uruchamia LOT. 

Jak informowaliśmy kilka dni temu, Polskie Linie Lotnicze LOT od 1 czerwca wznawiają połączenia krajowe z ośmiu polskich lotnisk, m.in. z Rzeszowa. W piątek poznaliśmy dokładną siatkę połączeń. Loty na trasie Rzeszów – Warszawa będą obsługiwane odrzutowymi Embraerami. 

– Warszawa (wylot o 7:00) – Rzeszów (przylot o 8:00) – poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek i sobota. 

– Rzeszów (wylot o 9:30) – Warszawa (przylot o 10:30) – poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek i sobota

– Warszawa (wylot o 17:00) – Rzeszów (przylot o 18:00) – poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek i niedziela

– Rzeszów (wylot o 19:30) – Warszawa (przylot o 20:30) –  poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek i niedziela. 

Bilety są już dostępne m.in. na stronie lot.com. Ceny rozpoczynają się od 99 zł za rejs w jedną stronę z bagażem podręcznym.

PLL LOT poinformował nas, że podczas podróży na pokładzie samolotów będzie obowiązywać procedura #BezpiecznyLOT, wypracowana w oparciu o rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego i międzynarodowych organizacji branżowych.

#BezpiecznyLOT obejmuje zarówno zasady bezpieczeństwa obowiązujące na pokładzie samolotu, jak i podczas całej ścieżki, którą pasażer przemierza od chwili dotarcia na lotnisko.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

#BezpiecznyLOT w samolocie to: filtry typu HEPA (High Efficiency Particulate-Air), w które wyposażono samoloty LOT-u, usuwają 99,9 proc. bakterii i wirusów unoszących się w powietrzu. Dodatkowo, pokład, schowki ponad siedzeniami oraz luki bagażowe będą regularnie dezynfekowane za pomocą specjalnych środków biobójczych.

– Załogi pokładowe obsługujące pasażerów podczas lotu zostaną wyposażone w maseczki i rękawiczki. Wszyscy pasażerowie udający się w podróż samolotami LOT-u będą zaś zobowiązani, do zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki przez cały czas trwania lotu – poinformowało nas biura prasowe PLL LOT. 

Na pokładzie będzie obowiązywała zasada „no contact”, która ma ograniczać bezpośredni kontakt pasażerów z załogą. Napoje i przekąski serwowane będą w indywidualnych opakowaniach.

Pasażerowie otrzymają możliwość przewozu jednej sztuki bagażu podręcznego (55 cm/40 cm/23 cm) do 10 kg. Chodzi o plecak, torebkę, laptop lub reklamówkę z zakupami.

Ponadto, #BezpiecznyLOT będzie obowiązywał na lotnisku. Na lotniskach pasażerom będzie mierzona temperatura przy wejściu do terminali, pasażerowie przylatujący i wylatujący będą odizolowani, będzie też dystans przestrzenny w gate’ach i podczas boardingu. 

Pasażerowie lotniska będą mieli ograniczony dostęp infrastruktury (sklepów, salonów biznesowych). Mają mieć dostęp do środków antybakteryjnych i płatnych dyspenserów z maseczkami ochronnymi. Będzie też obowiązek zakrywania ust i nosa, wprowadzony w Polsce od 16 kwietnia br.

LOT pracuje także nad zastąpieniem dotychczasowych procedur samoobsługą m.in. obowiązkową odprawą on-line oraz samodzielnym boardingiem. Szczegółowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na lotniskach zostaną przedstawione pasażerom do 25 maja.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama