Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Od najbliższej niedzieli (11 czerwca) pociągi Polregio będą kursowały na Podkarpaciu według zmienionego rozkładu jazdy. Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna zyska siedem nowych przystanków. 

Jak poinformował Jan Andrzej Prawelski z podkarpackiego oddziału Polregio, zmieniony rozkład jazdy przewoźnika będzie obowiązywał do 2 września. Korekta rozkładu jest konieczna z powodu modernizacji torów, które prowadzą Polskie Linie Kolejowe. 

Na liniach 71, 101, 106 i 108, zamiast pociągów, będą jeździły autobusy: 

– 22 i 23 lipca na odcinku Rzeszów Gł. – Głogów Młp. – Rzeszów Gł. 

– od 24 do 30 lipca na odcinku Głogów Młp. – Kolbuszowa – Głogów Młp. 

– od 11 czerwca do 23 czerwca na odcinku Jarosław – Horyniec Zdrój – Jarosław 

– od 12 czerwca do 23 czerwca na odcinku Strzyżów – Jasło/Gorlice – Strzyżów

– od 12 czerwca do 23 czerwca na odcinku Jasło – Sanok – Jasło

Szczegółowy wykaz pociągów wraz z postojami autobusów jest też na stronie www.polregio.pl.

Połączenia na Słowację

Ponadto od 11 czerwca pociągi Polregio będą się zatrzymywały na siedmiu nowych przystankach kolejowych wchodzących w skład Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej, czyli częstych połączeń Rzeszowa z sąsiadującymi miastami i gminami.

Nowe przystanki to: Rzeszów Pobitno – w kierunku Przemyśla (linia 91); Rzeszów Centrum, Rzeszów Politechnika, Boguchwała Dolna – w kierunku Jasła (linia 106); Rzeszów Śródmieście, Głogów Młp., Niwa, Kolbuszowa Górna – w kierunku Stalowej Woli (linia 71).

W okresie korekty rozkładu jazdy, Polregio uruchomi dodatkowe połączenia z Rzeszowa do Zamościa i Sandomierza, a także z Rzeszowa i Sanoka do słowackiej miejscowości Medzilaborce oraz z Jarosławia do Lublina.

Po zakończeniu modernizacji linii nr 108 pomiędzy Sanokiem a Ustrzykami Dolnymi, od 23 czerwca wracają tam pociągi. Nowością będzie na tej trasie przystanek Zagórz. Oprócz kursów w dni robocze, w soboty i niedzielę będą jeździły dwie pary pociągów: 

– Sanok odjazd o 5:56 – Ustrzyki Dolne przyjazd o 7:07

– Sanok odjazd o 19:30 – Ustrzyki Dolne przyjazd o 20:41

– Ustrzyki Dolne odjazd o 7:14 – Sanok przyjazd o 8:25

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Ustrzyki Dolne odjazd o 20:47 – Sanok przyjazd o 21:58

Pociągi Rzeszów – Medzilaborce – Rzeszów i Sanok – Medzilaborce – Sanok będą kursowały od 24 czerwca do 3 września – w soboty i niedziele. Jadąc porannym pociągiem z Ustrzyk można się przesiąść w Zagórzu do Medzilaborec oraz z powrotem do wieczornego pociągu.

Pociągi z Jarosławia do Lublina i z Rzeszowa do Zamościa będą kursowały od 24 czerwca do 27 sierpnia – w soboty i niedziele. Pociągi z Rzeszowa do Sandomierza będą kursowały od 24 czerwca do 27 sierpnia – w soboty i niedziele za wyjątkiem 22-23 i 29-30 lipca.

Rozkład jazdy po korekcie:

Dębica – Padew – Dębica

Jasło – Sanok – Jasło

Przeworsk – Stalowa Wola

Rzeszów – Stalowa Wola – Sandomierz – Lublin – Rzeszów

Rzeszów – Jarosław – Horyniec – Zamość – Lublin

Rzeszów – Jasło – Rzeszów 

Rzeszów – Przemyśl – Medyka

Rzeszów – Tarnów

Sanok – Ustrzyki Dolne 

Sanok – Łupków – Medzilaborce 

Polregio apeluje, aby przed planowanym wyjazdem dokładnie zapoznać się ze zmienionym rozkładem jazdy pociągów. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu infolinii: 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz na stronach: polregio.pl, portalpasazera.pl.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama