Reklama

Zastępcza komunikacja autobusowa na niektórych odcinkach, skrócenie i przywrócenie kursów pociągów, nowy pociąg na trasie Rzeszów – Kraków. Od niedzieli (15 marca) zmienia się rozkład jazdy na podkarpackiej kolei.

Zmiany w rozkładzie wprowadza podkarpacki oddział Przewozów Regionalnych. Jak informuje przewoźnik, są one spowodowane pracami modernizacyjnymi oraz utrzymaniowymi, które prowadzą PKP Polskie Linie Kolejowe, zarządzające infrastrukturą kolejową.

Zmiany, które wejdą w życie 15 marca, potrwają do 25 kwietnia. Z powodu dalszych prac modernizacyjnych na linii 91, zastępcza komunikacja autobusowa zostanie wprowadzona na odcinku Rzeszów – Tarnów za dwa pociągi : Tarnów (odj. 12:20) – Rzeszów Gł. (przyj. 14:34) i Rzeszów Gł. (odj. 9:32) – Tarnów (przyj. 11:46).

Zastępcze autobusy nie będą się zatrzymywały na przystankach Wałki i Rudna Wielka.

Z Rzeszowa autobus będzie wyjeżdżał z okolic dworca PKP. Potem będzie się zatrzymywał na przystankach: Trzciana, Sędziszów Młp., Ropczyce, Dębica, Czarna Tarnowska, Tarnów, obok przystanku PKP – Lubzina; na przystanku PKS – Świlcza, Będziemyśl – Klęczany Stadion, Ropczyce Witkowice, Dębica Wsch. – obok „Majstra”, Grabiny – obok przejazdu, Wola Rzędzińska – obok kościoła.

Pociąg w relacji Rzeszów Gł. – Kraków Gł., który wyjeżdża obecnie ze stolicy o godz. 5:26, kurs będzie kończył w Tarnowie (7:11). Popołudniowy pociąg z Krakowa do Rzeszowa będzie wyjeżdżał z Tarnowa (14:21). Przyjazd o 16:13.

Przewozy Regionalne zapewniają, że oba pociągi są skomunikowane z pociągami relacji Tarnów – Kraków Gł. – Tarnów, co oznacza, że pasażerowie mają mieć dogodne przesiadki.

Wracają połączenia

Od 16 marca z kolei na wniosek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego po kilku miesiącach przerwy zostaną przywrócone codzienne kursy pociągów na linii 101 Jarosław – Horyniec Zdrój.

Od poniedziałku do czwartku

– Horyniec Zdrój (odj. 5:16) – Jarosław (przyj. 6:45)

– Jarosław (odj. 15:46) – Horyniec Zdrój (przyj. 17.15)

W piątki

– Horyniec Zdrój (odj. 5:16) – Jarosław (przyj. 6:45)

– Jarosław (odj. 15:46) – Horyniec Zdrój (przyj. 17:15)

– Horyniec Zdrój (odj. 17:23) – Jarosław (przyj. 18:51) – Rzeszów Gł. przyj. (19:40)

W niedziele

– Rzeszów (odj. 6:43) – Jarosław (przyj. 7:31) – Horyniec Zdrój (przyj. 8:59)

– Horyniec Zdrój (odj. 15:09) – Jarosław (przyj. 16:37) – Rzeszów Gł. (przyj. 17:19)

Ceny biletów wg nowej promocyjnej „Taryfy Podkarpackiej”. Przykładowo bilet z Jarosławia do Lubaczowa kosztuje 6,57 zł (normalny) i studencki (3,22 zł).

Przewozy Regionalne informują również, że od niedzieli kolejny nowy pojazd będzie obsługiwał połączenia międzywojewódzkie w relacji Rzeszów – Tarnów – Kraków. To nowoczesny, trójczłonowy pojazd „Impuls” o wysokim standardzie podróżowania, przekazany przez urząd marszałkowski.

Przewoźnik kolejowy prosi pasażerów, by przed podróżą sprawdzili aktualny rozkład jazdy pociągów. Szczegóły na tablicach odjazdów i przyjazdów oraz TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: