Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Od niedzieli (3 września) zmieni się rozkład jazd pociągów Polregio na Podkarpaciu. Będzie obowiązywał do 11 listopada. Od 1 października ruszą połączenia z Rzeszowa na lotnisko w Jasionce.

Zmiana rozkładu jest spowodowana pracami modernizacyjnymi na torach. Prowadzi je spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. 3 września po raz ostatni będą kursować wakacyjne pociągi przygraniczne Rzeszów Gł. –  Medzilaborce (Słowacja) i Sanok – Medzilaborce.

Gdzie nowe przystanki?

Od 3 września pociągi Polregio będą się zatrzymywały na 8 nowych przystankach na:

– Linii 91 – Sędziszów Młp. Wschodni, Rzeszów Dworzysko i Rzeszów Baranówka – w kierunku Dębicy,

– Linii 91 – Przemyśl Wschodni – w kierunku Medyki,

– Linii 25 – Chorzelów Południowy i Mielec Południowy – w kierunku Padwi,

– Linii 106 – Żarnowa i Strzyżów Zachodni – w kierunku Jasła.

Od 11 czerwca br. pasażerowie korzystać z siedmiu nowych przystanków Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej: Rzeszów Pobitno, Rzeszów Staromieście, Głogów Młp. Niwa i Kolbuszowa Górna, Rzeszów Centrum, Rzeszów Politechnika i Boguchwała Dolna.

24 pociągi na lotnisko 

Od 1 października ruszą pociągi na nowej 5-kilometrowej linii 626 z Rzeszowa na lotnisko w Jasionce. Nowe tory rozpoczną swój bieg w Zaczerniu i połączą się z lotniskową stacją. Pociągi zatrzymają się na nowym przystanku Głogów Młp. Południowy.

Jak poinformował Jan Marszałek, naczelnik działu ds. handlowych i ekonomicznych w podkarpackim oddział Polregio, na trasie Rzeszów Gł. – Jasionka (lotnisko) będą kursować 24 pociągi. Podróż potrwa 18 minut, wcześniej była mowa o 14 minutach. 

– Podróżni, oprócz możliwości szybkiego dojazdu do lotniska, będą mieć dogodne połączenia do firm w strefie ekonomicznej i wokół lotniska – przekazał Jan Marszałek.

Na potrzeby lotniskowej linii, nad drogą krajową nr 9 Rzeszów – Warszawa, powstał wiadukt kolejowy. Dokładny rozkład jazdy pociągów z Rzeszowa do Jasionki jest TUTAJ

Ruch po jednym torze

Polregio informuje również, że na odcinkach Łańcut – Rogóżno koło Łańcuta oraz Żurawica – Przemyśl Główny trwające prace wymuszają zmianę organizacji ruchu pociągów. Pociągi będą jeździć po jednym torze.

– Zmienią się godziny odjazdów i przyjazdów niektórych pociągów na linii 91 Rzeszów Główny – Medyka – dodaje Marszałek. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Polregio apeluje do podróżnych, by przed wyjazdem dokładnie sprawdzali zmieniony rozkład jazdy pociągów. Działa całodobowa infolinia 22 474 00 44. Informacje o odjazdach i przyjazdach pociągów można też sprawdzać na stronach: polregio.pl, portalpasazera.pl.

Zmieniony rozkład Polregio:

Rzeszów Gł. – Jasionka (lotnisko)

Sanok – Medzilaborce – Sanok 

Dębica – Padew

Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów

Rzeszów Gł. – Stalowa Wola Południe

Medyka – Rzeszów Gł.

Rzeszów Gł. – Tarnów

Rzeszów Gł. – Horyniec Zdrój 

Rzeszów Gł. – Jasło – Gorlice

Sanok – Ustrzyki Dolne – Sanok

Jasło – Sanok – Jasło 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama