Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Zła wiadomość dla fanów rapera Quebonafide‎. Nie wystąpi na tegorocznych KultURaliach. Trzydniowe święto muzyczne studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego rozpoczyna się w czwartek i potrwa do soboty (24-26 maja).

KutURalia 2018 rozpocznie tradycyjny barwny korowód. Studenci w czwartek zbiorą się przed budynkiem głównym Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana. Stamtąd, około godz. 17:00, wyruszą w kierunku Rynku.

Uczestnicy korowodu przejdą ulicami: Rejtana, Lwowską, Piłsudskiego, Grunwaldzką, Matejki i Słowackiego. Na Rynek korowód dotrze około 18:00. Na scenie wystąpi Arka Noego. 

Po uroczystym rozpoczęciu KultURaliów ok. 20:00 studenci wyruszą z Rynku w kierunku akademików przy ul. Cichej. Przejdą ulicami: Słowackiego, Szopena, Kilara, Trasą Zamkową, Podwisłocze, Kwiatkowskiego do ul. Cichej, gdzie dotrą ok. 21:00.

Korowód studentów poruszać się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierowców z lewej strony pochodu. Na jego trasie funkcjonariusze blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch.

– Jednak w razie konieczności zamykać będą mijane przez studentów ulice – poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. 

KultURalia 2018 bezpłatne są dla studentów i doktorantów wszystkich uczelni za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej/doktoranckiej, mieszkańców akademików Laura i Filon za okazaniem ważnej karty mieszkańca wraz z dokumentem tożsamości, pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego za okazaniem ważnej legitymacji pracowniczej.

Dla pozostałych osób wstęp jest płatny. Bilet jednodniowy kosztuje 10 zł, trzydniowy karnet – 15 zł. Bilety można kupować za pośrednictwem strony ticketmaster.pl oraz w trzech rzeszowskich salonach Empik: w Galerii Rzeszów (al. Piłsudskiego 44), Outlet Grafffica (ul. Lisa-Kuli 19, Millenium Hall (al. Kopisto 1). 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Bilety są dostępne także w innych salonach Empik na Podkarpaciu: w Przemyślu w Galerii Sanowa (ul. Brudzewskiego 1), w Jaśle przy ul. Jana Pawła II 37, Mielcu przy ul. Powstańców Warszawy 4 i Dębicy przy ul. Ks. Nosala 2. Bilety sprzedawane są również w Media Markt: Rzeszów (al. Rejtana 36), Przemyśl, ul. Lwowska 17a) i Krosno (ul. Bieszczadzka 29). 

Niestety, podczas KultURaliów 2018 nie wystąpi raper Quebonafide‎, którego koncert planowany był na sobotę. 

„Ze względu na dużą intensywność pracy w ciągu ostatniego miesiąca, ogromną ilość koncertów i działań muzycznych, jesteśmy zmuszeni do odwołania występu na tegorocznej edycji KultURaliów” – poinformował management Quebonafide‎.

„Decyzja nie jest dla nas łatwa, ale zdrowie jest w tej sytuacji najważniejsze. Ekipa potrzebuje krótkiej przerwy na regenerację po to, żeby w kolejnych miesiącach, dawać wam tyle energii, ile otrzymywaliście od nas dotychczas. Liczymy na Waszą wyrozumiałość” – dodała ekipa związana z raperem.

Zamiast Quebonafide zagra Drużyna Mistrzów: Bosski Roman&PIH. Szczegółową rozpiskę koncertową znajdziecie TUTAJ

Zdjęcie: Materiały organizatorów

(ram, jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama