Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Na utrudnienia w ruchu mogą napotkać kierowcy w czwartek wieczorem w Rzeszowie. Ulicami miasta przejdą studenci. Dzisiaj ruszają KultURalia 2019.

Od środy wiadomo, że zmieniła się lokalizacja Finału Koncertowego KultURaliów 2019 (23-25 maja). Z powodu fatalnych warunków pogodowych, koncerty nie odbędą na ulicy Dołowej, a na miasteczko akademickim Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Cichej.

W związku ze zmianą lokalizacji KultURaliów zmieni się również trasa kolorowego korowodu. Jego uczestnicy zbiorą się przed budynkiem głównym UR Rzeszowskiego przy al. Rejtana. Ok. godz. 16:00 wyruszą w kierunku Rynku. Studenci przejdą ulicami: Rejtana, Lwowską, Piłsudskiego, Grunwaldzką, Matejki i Słowackiego.

Na Rynek korowód dotrze ok. 17:00. Po uroczystym rozpoczęciu KultURaliów ok. 20:00 studenci wyruszą z Rynku w kierunku akademików przy ul. Cichej. Przejdą ulicami: Słowackiego, Szopena, Kilara, Trasą Zamkową, ul. Podwisłocze, Kwiatkowskiego do ul. Cichej, gdzie dotrą ok. 21:00.

Podczas przemieszczania się korowodu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Jak informuje Komenda Miejska Miejska Policji w Rzeszowie, korowód studentów poruszać się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierujących z lewej strony pochodu.

– Na jego trasie funkcjonariusze blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch. W razie konieczności, będą zamykać mijane przez studentów ulice – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie. 

Przypominany również, że po przeniesieniu KultURaliów na miasteczko akademickie UR przy ul. Cichej, organizatorzy zdecydowali o odwołaniu sceny klubowej. Na głównej scenie muzycznej w piątek nie zagra także jedna z planowanych gwiazd – zespół Big Cyc.  

Grafika: Materiały Uniwersytetu Rzeszowskiego

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: