Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Uwaga, pasażerowie kolei. Od niedzieli (10 czerwca) zaczął obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów Polregio na Podkarpaciu. 

Pociągi Polregio są uruchamiane przez podkarpacki zakład Przewozów Regionalnych. Zmiana rozkładu jazdy spowodowana jest dostosowaniem go do harmonogramu prac remontowych, które na torach prowadzi spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. 

Najistotniejsza zmiana dotyczy południowej części Podkarpacia. Jan Prawelski z podkarpackiego zakładu PR poinformował nas, że od 22 czerwca zostaje przywrócony ruch pociągów na linii nr 106 (Rzeszów – Jasło)

Wraca „Bieszczadzki Żaczek” do Komańczy i połączenie weekendowe z Rzeszowa do Gorlic. 30 czerwca po raz pierwszy w tym roku z Rzeszowa do słowackiej miejscowości Medzilaborce wyruszy „Wojak Szwejk”. Pociąg będzie kursował przez całe wakacje w soboty i niedziele. Bilet normalny do Łupkowa kosztuje 16 zł (połączenie w „Dobrej Cenie”) oraz 1 euro z Łupkowa do Medzilaborzec.

Dodatkowo, od 2 lipca od poniedziałku do piątku będą kursowały nowe pociągi z Rzeszowa do Łupkowa oraz z Jasła do Komańczy, co umożliwi codzienne bezpośrednie dotarcie ze stolicy Podkarpacia w Bieszczady.

Od 22 czerwca na linii 106 zaczną funkcjonować nowe przystanki osobowe – Zaborów Błonia, Markuszowa oraz Jasło Fabryczne, na których będą się zatrzymywały pociągi Polregio.

Od 30 czerwca do końca sierpnia w soboty i niedziele będzie z Rzeszowa kursował wakacyjny pociąg do Sandomierza. – Krótki czas jazdy i komfort podróży do wypełnionego zabytkami Sandomierza, a także niska cena biletów mogą zachęcić podróżnych do wybrania się na jednodniową wycieczkę – uważa Jan Prawelski. 

Bilet normalny w „Taryfie podkarpackiej” będzie kosztował 12,1 zł.

Dla miłośników podróżowania na przepiękne Roztocze dobrą informacją będzie zapewne to, że od 23 czerwca do końca wakacji w soboty i niedziele będzie kursował pociąg w relacji Rzeszów – Zamość. Malownicza trasa przebiega przez kilka obszarów przyrody chronionej oraz przecina liczne szlaki rowerowe, w tym najdłuższy w Polsce – „Green Velo”. Pociągi będą wyposażone w specjalne stojaki rowerowe.

Na pozostałych liniach kolejowych godziny odjazdu i przyjazdu niektórych pociągów uległy nieznacznej zmianie.

Od września na liniach 106 (Rzeszów – Jasło), 108 (Stróże-Krościenko) i 107 (Zagórz-Łupków) liczba kursów pociągów Polregio wzrośnie. Po osiem dodatkowych połączeń będzie pomiędzy Rzeszowem a Jasłem i Jasłem a Sanokiem / Zagórzem oraz sześć pomiędzy Sanokiem / Zagórzem a Komańczą.

Jesienne zmiany szykują się także na innych liniach. Pomiędzy Rzeszowem a Dębicą na linii 91 od września będzie kursowała nowa para pociągów. Również od września, na linii 68, wszystkie pociągi w relacji Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów będą kursowały codziennie, a także zostaną wprowadzone nowe połączenia pomiędzy Stalową Wolą Rozwadów a Rudnikiem nad Sanem.

Rozkład jazdy będzie obowiązywał do 1 września. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych: 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz na stronie www.polregio.pl.

ZMIANA ROZKŁADU JAZDY POLREGIO

– Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów – TUTAJ

– Rzeszów – Lublin – TUTAJ

– Rzeszów – Horyniec – TUTAJ

– Rzeszów – Jasło – TUTAJ

– Rzeszów – Tarnów – TUTAJ

– Rzeszów – Przemyśl – Medyka – TUTAJ

– Rzeszów – Medzilaborce – TUTAJ 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: