Reklama

15 czerwca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Na Podkarpaciu nowością będzie połączenie z Rzeszowa do Zamościa. Zlikwidowano połączenie z Przemyśla do Szczecina.

Jak informuje podkarpacki zakład Przewozów Regionalnych, zmianie ulega kursowanie przyspieszonego pociągu „Niedźwiadek” na trasie Przemyśl-Rzeszów. Na odcinku Przemyśl-Przeworsk będzie się zatrzymywał jedynie na większych stacjach – Zasanie, Radymno oraz Jarosław. Od Przeworska do Rzeszowa „Niedźwiadek” będzie jechał już jako pociąg „REGIO”. To oznacza, że pociąg będzie stawał na wszystkich przystankach. „Niedźwiadek” wyjeżdżać będzie z Przemyśla o godz. 5:02, w Rzeszowie będzie o godz. 6:30.

W okresie wakacji zmienia się również kursowanie pociągu z Przemyśla do Rzeszowa z godz. 16:05 oraz z Rzeszowa do Przemyśla z godz. 14:56. Na odcinku Radymno-Przemyśl będzie obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa. Ale nie będą mogli z niej skorzystać pasażerowie Sośnicy, Nizin, Żurawicy i Walawy. Do tych przystanków kolejowych autobusy nie będą dojeżdżać.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Od 28 czerwca będzie nowe połączenie z Rzeszowa i Jarosławia do Zamościa. Z Rzeszowa do Zamościa będzie jedno połączenie, a z Jarosławia do Zamościa dwie pary pociągów. Wśród nowości jest też połączenie autobusami pomiędzy Ustrzykami Górnymi a Katowicami.

Wakacyjną korektę rozkładu jazdy wprowadza także PKP Intercity. Pociąg TLK „Uznam” relacji Przemyśl – Szczecin skraca trasę do relacji Przemyśl – Wrocław.  Z powodu trwającej modernizacji linii kolejowej nr 91 Kraków – Medyka, pociąg TLK „Solina” Przemyśl – Bydgoszcz również ma skróconą trasę. „Solina” zacznie kurs do Bydgoszczy z Rzeszowa. Na odcinku Przemyśl – Rzeszów pasażerowie mogą skorzystać z pociągu „Uznam”.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama