Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Na prośbę mieszkańców osiedli Zalesie i Słocina Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie uruchomi nową linie nr 14. Autobusy zaczną jeździć od poniedziałku (11 maja). 

 – Na uruchomienie linii zdecydowaliśmy się, ponieważ do użytku została oddana wyremontowana i poszerzona ul. Wieniawskiego – mówi Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. 

Autobusy nowej linii będą kursowały na trasie: Dworzec Lokalny – al. Piłsudskiego – al. Cieplińskiego – ul. Lisa Kuli – ul. Kilara – al. Kopisto – ul. Krzyżanowskiego – al. Armii Krajowej – ul. Paderewskiego – ul. Wieniawskiego – ul. Łukasiewicza.

To nie przypadek, że ZTM zdecydował się na uruchomienie nowej linii w taki sposób, aby biegła ona właśnie przez ul. Wieniawskiego. Ta droga łączy dwa osiedla: Zalesie i Słocinę. O to, aby tam uruchomić linię, mieszkańcy prosili już od dawna.

Chodziło głównie o dzieci dojeżdżające do szkoły, które mieszkają w rejonie ul. Wieniawskiego. Zarówno do szkoły w Słocinie, jak i w Zalesiu mają ponad kilometr drogi i nie bardzo miały czym dojechać.

Do tej pory zrealizowanie tej prośby było niemożliwe, ponieważ ul. Wieniawskiego była zbyt wąska. Po poszerzeniu jej do 7 metrów, teraz może przez nią swobodnie i bezpiecznie jeździć także autobus. 

To jednak nie jedyna zmiana, jaka nastąpi od przyszłego poniedziałku. Linia nr 1 będzie miała wydłużony kurs do przystanku “Krakowska granica” na trasie “Spichlerzowa pętla” – “Dworzec Główny PKP” z godz. 17:35 i 18:10. O pozostałych zmianach, które mają funkcjonować od poniedziałku, pisaliśmy TUTAJ. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: