Fot. Facebook.com / Edukacja w Rzeszowie. Na zdjęciu Przedszkole nr 18

W poniedziałek (1 marca) rozpocznie się składanie wniosków w rekrutacji do rzeszowskich przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022.

O tym, czy dziecko zostanie przyjęte do wybranej placówki, zdecyduje liczba zdobytych punktów (nie dotyczy dzieci zgłaszanych do szkół obwodowych). W dniach 15-23 lutego rodzice maluchów uczęszczających już do danego przedszkola, musieli złożyć wniosek potwierdzający chęć kontynuacji wychowania przedszkolnego.

W naborze do przedszkola rodzic może wskazać trzy placówki, szeregując je od tych najbardziej do najmniej preferowanych. W przypadku kandydatów do klas pierwszych można wybrać dwie szkoły (w tym ogólnokształcące szkoły muzyczne), trzecią – na podstawie wskazanego adresu zamieszkania – jest automatycznie szkoła rejonowa.

Można zdecydować się na rekrutację wyłącznie do szkoły obwodowej, korzystając z uproszczonej procedury zgłoszenia.

W tegorocznej rekrutacji uwzględniona zostanie jedna nowa placówka – Przedszkole Publiczne nr 46 przy ulicy Iwonickiej 54. Nabór do niego przeprowadzi Przedszkole Publiczne nr 33 przy ulicy Błogosławionej Karoliny 19.

Aplikacja do elektronicznego wypełnienia wniosku będzie aktywna od poniedziałku (1 marca) od godz. 9:00 pod adresami:

– dla przedszkoli: naborp-kandydat.resman.pl/rzeszow lub TUTAJ

– dla szkół podstawowych: naborsp-kandydat.resman.pl/rzeszow lub TUTAJ

Na obu stronach, oprócz przycisku umożliwiającego wygenerowanie wniosku, będą dostępne: oferta poszczególnych przedszkoli/szkół, szczegółowe terminy i kryteria rekrutacji, wzory dokumentów, obwody szkolne, instrukcje oraz aktualności dotyczące naboru.

Informacje dotyczące przyjmowania dzieci do przedszkoli i szkół znaleźć można również w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce „Edukacja” oraz na facebookowym profilu Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama